To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - Ogrniaczenie mocy w GT1500 do 250W

tomeczekokok - Pią 01 Lip, 2016
Temat postu: Ogrniaczenie mocy w GT1500 do 250W
Witam


Jak zablokować sterownik GT1500 na 250W żeby był legalny, ma on taką opcję, jakąś zworkę na przewodach?.
A i czy można podłączyć do niego "Pas" i manetkę razem i czy można zrobić wyłączany "Pas" i uruchamiany z guzika ogranicznik mocy?.



Pozdrawiam

bloodyopel - Pią 01 Lip, 2016

1. Masz w nim opcję 50 - 100 - 120 %; może 50 wystarczy?
2. http://ebike.nexun.pl/ogr...ci-na-przycisk/ - zadziała tylko dla manetki

Z tego co wiem PAS i manetka są tam na oddzielnych wtyczkach. Jak to działa razem? Nie wiem, ale rozłączać poszczególne podzespoły możesz przełącznikiem np. na ich plusach zasilania.
Dobierając odpowiedni przełącznik z kilkoma stykami (NO, NC) możesz jednym pstryczkiem np wyłączyć manetkę, włączyć PAS i przyblokować moc ;)

tomeczekokok - Pią 01 Lip, 2016

50% to 750W, za dużo i to sporo. To chyba najlepiej dać drugi sterownik ale kurde gdzie znajdę na 16s sterownik 250W?. :shock:


Jak to rozwiązali w wektorze bo na stronce pisze, że ma on ogranicznik aby rower był legalny?

ap0f1s - Pią 01 Lip, 2016

Jeśli mówisz o vektorze z niemiec tam mają adaptto, które ma 3 profile(Eco, normal, boost), które możesz dowolnie konfigurować. Właśnie na profilu ECO ustawisz prędkość, amper z akusa jak i z faz, max watt oraz także jak szybko ma rower przyśpieszać. W tym profili działa także PAS chyba do max 28km/h i później się wyłącza. Po przełączeniu na profil normal albo Boost pas się wyłącza.
Można, także zainstalować oprogramowanie, która po przejściu na tryb eco blokuję dostęp i widzisz tylko główny ekran. Możesz odblokować ekran za pomocą hasła (na zasadzie kolejności strzałek, góra, dół, lewo, prawo)

Jednak jest to sterownik FOC i w każdym takim sterowniku ustawisz sobie ile chcesz max amper.

Szkoda, że sterownik gt1500 nie jest programowalny jak np. popularne, kiedyś na forum infineon eb318.

bloodyopel - Pią 01 Lip, 2016

Sterowniki FOC sterują prądem, więc nietrudno zaprogramować instalację nawet 24s na 1A i mieć około 100W :P

Pytanie, czemu aż tak bardzo dążysz do liczbowych 250W? Wieziesz rower na hamownię? :twisted: Nawet fabryczne rowery opisywane jako 250W mają sterowniki 14A, czyli przy naładowanej baterii 10s w szczycie puszczają w silnik około 600W...

tomeczekokok - Pią 01 Lip, 2016

Dzięki za wytłumaczenie.



Po prostu jak coś jest dla klienta to musi być legalne bo nie chcę za to odpowiadać a wiadomo, że z 250W się nie nabawisz e-bikiem a do wspomagania starczy dlatego chcę przełącznik. Czyli nie znacie programowalnego taniego sterownika z ogrniacznikiem?.

atomek1000 - Pią 01 Lip, 2016

W podanym sterowniku nawet tryb 50% nie ograniczy mocy. Ten tryb obranicza tylko prędkość a amper nadal popłynie 45.
bloodyopel - Pią 01 Lip, 2016

W praktyce nikt podczas kontroli mocy nie mierzy, ba nawet klient tego nie zrobi ;) więc ograniczenie na przełączniku 50% załatwi Ci sprawę tłumaczenia się :)
Jeśli miałoby być kompletnie legalne to jeszcze sterownik musiałby odcinać wspomaganie po przekroczeniu 25km/h, a to już będzie trudniej ugrać jakimiś "domowymi" sposobami, na myśl przychodzi mi tylko arduino które zlicza obroty koła, przelicza na prędkość i przekaźnik rozwiera przewody stacyjki.

Do tego sama "legalność" sprzętu przy normalnej kontroli to pikuś, gorzej przy jakimś wypadku i ewentualnym sądzie - wtedy to już nie tylko parametry; w grę wchodzą także wszelakie homologacje, które producent roweru musi mieć.

Ale już nie dramatyzuję, po prostu chcę uświadomić że tak naprawdę mało kto z nas jest w stanie wyprodukować w pełni legalną maszynę ;)

atomek1000 - Pią 01 Lip, 2016

Ktos stowrzyl jakis maly ukladzik ostatnio na endlessie widzialem o nazwie "Gas Legalize" cos w tym stylu. Ma zworke która można odblokować i zablokować tryb 25km/h i ala pas czyli manetka dziala tylko jak krecimy pedalami.
tomeczekokok - Pią 01 Lip, 2016

Hmm albo dwa silniki?. Sterownik na 36V i 250W jest wielkości telefonu komórkowego. jedno kółko 250W w przód a 3KW w tył i przełącznik na stycznikach :mrgreen:
sirgregs - Pią 01 Lip, 2016

25km/h to można mięśniowo a żeby było w pełni legalnie to odpinamy akumulator i gotowe.
Wtedy nie ma wątpliwości.

Yin - Pią 01 Lip, 2016

Najprostsze rozwiązania są najlepsze, zrób ogranicznik na przycisk:
http://ebike.nexun.pl/ogr...ci-na-przycisk/

tomeczekokok - Sob 02 Lip, 2016

A co zrobić z napięciem, nawet jeśli ograniczę moc to napęcie za wysokie, według prawa do 48V a tu chce 16S 67V...

Co zrobić panowie?. :neutral:

Eryk1000 - Sob 02 Lip, 2016

Jak chcesz według prawa to kupujesz silnik 250W plus sterownik 48V oraz baterię 48V i do tego Pass i masz według prawa :P Czyli musisz zmienić cały osprzęt ebajka.
Darki - Pon 04 Lip, 2016

Heh jak ma być legal po najmniejszej linii oporu to widzę tylko jak wspomniał kolega sirgregs rozłącznik aku i tak naprawdę to kto mi zabroni wozić baterię dla obciążenia lub silnik w kole. Otóż wożę a co zabronione ;) . Powiedzmy, że nie używam a na drodze publicznej niby tylko siła mięśni w końcu pedała ma a że mam silnik itd nooo po lesie chyba mi wolno co nie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group