To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Silnik mxus t45 - zagadnienia

toft - Pon 22 Sie, 2016

No to różnie bywa... A tu masz tę samą górkę zaliczoną na niecałych 900W :) LINK
Przemek - Sob 11 Mar, 2017

Witam odkopuję temat bo mam kolejne zagadnienie dotyczące silnika mxus h45 o nawoju 16x4, do tej pory myślałem ze oznaczenie nawoju oznacza że każda faza ma 16 drucików o średnicy 0,4mm z uwagi iż musiałem ponownie otworzyć silnik bo zauważyłem niedopięcia w przeróbce postanowiłem przepikać wszystkie pojedyncze druciki z fazy by ostatecznie mieć 100% pewność ze przed rozpoczęciem sezonu wszystko jest ok i rower posłuży do końca sezonu bez przeoczonej awarii i jakież jest moje zdziwienie każda z faz ma 15 drucików zamiast tak jak myślałem 16 o co chodzi czy chińczyk zawalił czy ja jestem niedouczony
tas - Sob 11 Mar, 2017

Tu bardziej chodzi o stosunek grubości do długości a nie fizyczną ilość kabelków. Jeśli w danym modelu dają np drut o 10% grubszy to muszą dać o 10% mniej w wiązce aby parametry silnika były takie same.
Przemek - Sob 11 Mar, 2017

no to mnie uspokoiłeś bo myślałem ze chińczyk przysną i okroił mi silnik o jedną żyle albo nie doliczył do "fefnastu"
swoją drogą ciekawe jak wygląda to u reszty ludków którzy pokusili się o rozlutowanie drucików fazowych i przeliczyli je
Tas liczyłeś kiedyś ?

tas - Sob 11 Mar, 2017

Tak i bywa, że dają trochę grubszy przewód i 1-2 żyły mniej, ale stosunek się nie zmienia, dla samego silnika to bez znaczenia.
Przemek - Sob 11 Mar, 2017

no i wszystko, dzięki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group