To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - Pobór zasilania do lampek z panelu na kierownicy.

Tsport - Pon 13 Mar, 2017
Temat postu: Pobór zasilania do lampek z panelu na kierownicy.
Hej, mam pytanie czy, prawidłowe jest pobranie zasilania 5v z panelu na kierownicy?
Czy grozi to jakimiś nieprzyjemnymi skutkami w postaci uszkodzenia sterownika, panelu itp?

bloodyopel - Pon 13 Mar, 2017

Lampki zazwyczaj są dość prądożerne, raczej stabilizator zasilający panel nie wyrobi. Dokup dedykowaną przetwornicę pod lampki
Tsport - Pon 13 Mar, 2017

bloodyopel napisał/a:
Lampki zazwyczaj są dość prądożerne, raczej stabilizator zasilający panel nie wyrobi. Dokup dedykowaną przetwornicę pod lampki


Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Właśnie spotkałem się z konstrukcją, ktoś podpiął sie do sterownika w miejscu gdzie idzie 5V do panelu sterowania. Panel podpięty jest również do tego zasilania. Jakoś to działa ale zastanawiam się czy to przerabiać. Dodam tylko, ze nie jest to fabryczne rozwiązanie.

atomek1000 - Pon 13 Mar, 2017

Jeżeli masz baterię maks 14s to są bezpośrednie przetwornice na 5v
Tsport - Pon 13 Mar, 2017

atomek1000 napisał/a:
Jeżeli masz baterię maks 14s to są bezpośrednie przetwornice na 5v


Bateria jest 10s. Z tego co wyczytałem na forum, zdarzają się uszkodzenia sterowników przez zasilanie z manetek, czujników pas itp. Domyślam się, że podobna sytuacja może być z panelem sterowania.

Temat szerzej omawiany np. tu: ]KLIK

Chyba to odłączę, żeby sobie problemu nie zrobić.
A co myślicie o zastosowaniu takiej przetworniczki :KLIK



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group