To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem w kole - Zakup hamulców tył, przód do silnika QS

Tomas - Czw 25 Maj, 2017

Tomek napisał/a:
Prawda, zahamuj przodem przy zjeździe po piachu to zębów już nie znajdziesz :D Jeszcze jak założyłem koło moto z tyłu to czuć że ciężej zablokować przy hamowaniu i nie wyobrażam sobie mieć słabsze hamulce. U mnie też z tyłu klocki połowe szybciej schodzą.


Juz jeździsz ? Opisz jak wrażenia, spalanie po zmianie

Bujakoto - Pią 26 Maj, 2017

qaz33 napisał/a:
skolei na plaskim asfalcie zwlaszcza przy wiekszych predkosciach to tylnych sie prawie wogole nie uzywa :)


Zgadza się.


Tomek napisał/a:
zahamuj przodem przy zjeździe po piachu to zębów już nie znajdziesz


Zgadza się.

Mam tarcze 203 przód i tył, hamulce średniej półki Tektro Auriga e-comp, na chwilę obecną jeszcze nie podłączyłem regena i co 700km klocki półmetaliczne zjechane do zera.

Kupiłem na alieexpress wczoraj od razu kilkadziesiąt par klocków w tym również metaliczne, bo cena klocków na alledrogo a na alletanio jest 500% niższa (25zł w Polsce, 4zł w Chinach), więc 8zł (dwie pary) na te 700km mogę wydać :)

cr793 - Sob 27 Maj, 2017

Wybór chyba padnie na Magura MT5e, ktoś używa ich?
Mobil - Wto 30 Maj, 2017

pastek5 napisał/a:
różnica w cenie tarczy o srednicy 180 a 203 jest znikoma. Większe ramie - większa siła - mniejszy nacisk na klamkę - mniejsze zużycie okładzin - późniejsza oszczędność .
To jest moje zdanie ;)
U nas w górach tylne okładziny potrafią się przygrzać a nawet spalić , nie przednie :) A to temu iż jadąc ze zjazdu stałym tempem, hamujemy 4/5 drogi tylnym heblem a przodem tylko 1/5 i stąd ten efekt.


Dlatego palisz klocki bo tył ma małe znaczenie podczas hamowania, tym bardziej z góry gdzie masz mocno dociążony przód. Skilla nawet najlepszy hamulec nie zastapi więc warto się uczyć :razz:

Tomek - Wto 30 Maj, 2017

Mobil napisał/a:
z góry gdzie masz mocno dociążony przód

Dokładnie, dodaj jeszcze przedni hamulec to przelecisz przez kierownicę i do dołu bez bajka dojedziesz jak wcześniej po wężyku się nie wywalisz :grin: Mowa tu oczywiście o terenie.
Tomas napisał/a:
Opisz jak wrażenia, spalanie po zmianie

Napewno nie martwię się już o przebicie dętki i satysfakcja z jazdy wzrosła o niebo i na luzie buksuje, bardziej "katuję" w terenie i jak wracam, patrzę na opone to jeszcze mam bieżnik :!: :D Spalania nie zmierzyłem bo miałem uszkodzony watomierz, mogę conajwyżej teraz zmierzyć po wymianie ile pali ale każdy ma inny styl jazdy i teren wyniki będą inne.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group