To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - E-Centurion

pabblo_pl - Sob 27 Maj, 2017
Temat postu: E-Centurion
A więc tak, przejechałem ok. 50km na Góralu z silnikiem Etechnology i złapałem bakcyla.
Zakupiłem ramę Centurion BackFire Hydro LBS i zaczynam budowę.

Silnik Mxus V2 3t, sterownik na tą chwilę chiński 48-64V 15 mostef, 40A i bateria na sony vtc4 15s12p do tego bms 80A odkupiony od kolegi z forum.

Silnik planuję dać w obręcz 24 cale i oponę 3 cale o ile wejdzie w ramę, damper z tyłu dopasowałem od motocykla Hyosung 250cm3, przód to Rock Shox Tora 289 o skoku 100mm. Damper tylny ugina się ok. 1-2 cm pod moim ciężarem więc powinien ładnie pracować. Do dorobienia uchwyt do mocowania.
Korba 53T i wolnobieg na silniku 12T pojedynczy.



Elektrotonus - Sob 27 Maj, 2017

Zdradzisz ile taka rama kosztowała? Jest chyba używana ?
pabblo_pl - Sob 27 Maj, 2017

Tak rama jest używana, cena nawet znośna bo 250 zł.
Pewnie wynikiem braku dampera, bo potrzebny damper 32-33 cm długości i koszt spory.
Na allegro nie znalazłem, a rama z damperem to już koszt 1200 zł.
W nie których miejscach trochę podniszczona np. wahacz tylni od łańcucha.
Ale jak wszystko będzie działać to w planach mam wyklejenie ramy folia 3M w kolorze szczotkowanej stali.
Musiałem przedłużyć amortyzator bo miał 30 cm i opona tarła o uchwyt amortyzatora.
Po przedłużeniu do 33 cm jest ok. Miejsca więcej niż w moim starym rowerze gdzie opona 26x2.6 cala delikatnie szorowała, a tu mam zapas ok. 1 cm z obu stron wahacza.
Więc chyba 24x3.0 wejdzie spokojnie.
Silnik dojdzie po niedzieli, więc ok. środy będę próbował montować.
Prośba czy taki wolnobieg będzie dobry do mxus v2?
wolnobieg 12T

Bujakoto - Sob 27 Maj, 2017

pabblo_pl napisał/a:

Silnik dojdzie po niedzieli, więc ok. środy będę próbował montować.
Prośba czy taki wolnobieg będzie dobry do mxus v2?
wolnobieg 12T


Hej Paweł.

Tak, silnik będzie u Ciebie w poniedziałek :)

Tak, dokładnie taki wolnobieg będzie jak najbardziej pasował.
Sam z takiego korzystam.
Nawet kupiłem od tego samego sprzedawcy.

Ważna uwaga, gdy będziesz miał już ten wolnobieg w rękach, to weź pilnik, mocny pilnik i zeszlifuj każdy ząbek osobno z obu stron.
Niestety ząbki tego wolnobiegu są bardzo grube i gdy łańcuch w te ząbki wpada tak jakby się zakleszcza i gdy łańcuch dalej sobie powinnien lecieć prosto to grube ząbki wolnobiegu nie pozwalają na swobodne wypadanie łańcucha co powoduje haczenie, brzęczenie, tarcie i ogólne problemy z pedałowaniem.

Nie wiedziałem co jest grane a wybrałem się na długą wycieczkę. Mimo problemów z pedałowaniem pedałowałem uparcie i po 150km problem zaczął zanikać. Po powrocie do domu wziąłem pilnik i ręcznie spiłowałem każdy ząbek. Nic nie haczy.

Wydaje mi się, że do tego wolnobiegu powinien być szerszy łańcuch.

Powodzenia.

pabblo_pl - Nie 28 Maj, 2017

Bujakoto dzięki za informację, od razu spiłuję.
Zamówiłem już, ale jak by ktoś w Polsce miał jakąś szt. wolnobiegu 12T do odsprzedania,
to chętnie odkupię.
Zacząłem robić przymiarki do montażu hamulca z moto i mam wątpliwości czy to wejdzie.
Zacisk od moto plus tarcza rowerowa to powinno wydać, tylko czy jest sens takiego montażu?
Zamówiłem też amortyzatory od simsona z 5 stopniową regulacją, mój stary amortyzator trochę za miękki.

Jaka jest grubość silnika mxus v2?
Chciałbym zmierzyć czy wejdzie zacisk.

pabblo_pl - Wto 30 Maj, 2017

Trwają prace nad skrzynką na baterie, dodatkowo założenie silnika Etechnology wykazało że stary amortyzator się nie nadaje.
Kupiłem amortyzatory od simsona i efekt jest idealny.
Ważę ok. 100kg i jak siadam na rower to ugięcie ok. 1.5 cm, rower ładnie wybiera nierówności.
Pozostało dorobić mocowanie górne, bo na razie skręcone tak jak na zdjęciu.


Z racji tego że sprzedają w kompletach to mam do odsprzedania jedną szt.
Długość do środka mocowań to 33cm, posiada 5 stopniową regulację twardości.
Moje testy na, najmniejszym poziomie napięcia sprężyny.
Informacje pw.

Silnik dotarł, hall wymieniony.

Bujakoto - Wto 30 Maj, 2017

pabblo_pl napisał/a:


Silnik dotarł, hall wymieniony.


Brawo :)

pabblo_pl - Sob 03 Cze, 2017

Prace trwają,
muszę przerobić baterię bo nie wchodzi o dwa ogniwa.

Na zdjęciu już dostosowana do skrzynki.
Skrzynka z dubondu wstępnie sklejona, ale nie mam zaufania do wytrzymałości więc całość pokryje żywicą i dwoma warstwami maty szklanej 300g. Od sprzodu wklejona blacha 2mm, będzie na całym spodzie.


Koło odebrane i gotowe do montażu.


Bujakoto - Sob 03 Cze, 2017

pabblo_pl napisał/a:

Koło odebrane i gotowe do montażu.


Mam tą samą szosową oponę, zrobiłem na niej 2300km i wygląda na to, że zrobię na niej co najmniej drugie tyle :)
Bieżnik zużywa się wolno i wygląda efektownie.

Na asfalt według mnie jest bardzo dobra, świetnie trzyma się drogi nawet w ostrych zakrętach przy prędkości do 80km/h (szybciej nie testowałem)

Minus tej opony to kompletna bezradność na szutrze lasach i piachu. Trzeba się mocno skoncentrować, balansować całym ciałem i bardzo uważać aby na off-roadzie nie zaliczyć gleby!

Dlugas - Nie 04 Cze, 2017

Jaka nazwa tej opony?
ICE - Nie 04 Cze, 2017

Dlugas napisał/a:
Jaka nazwa tej opony?

Wygląda na Kenda flame.

pabblo_pl - Nie 04 Cze, 2017

Dokładnie to Kenda Flame w rozmiarze 24x3 cale.
pabblo_pl - Nie 04 Cze, 2017

Przymiarka zrobiona, muszę wyfrezować otwór w hakach ramy bo za płytko wchodzi silnik.
Czy oprócz fabrycznych zabezpieczeń powinienem zamontować jakieś dodatkowe zabezpieczenie, przeciw obrotu osi silnika?

Jaki minimalny odstęp może być na wahaczu między oponom a wahaczem?
U mnie 2mm i nie wiem czy podkładać jeszcze podkładki.

pepelito - Nie 04 Cze, 2017

2mm to może być mało, zwłaszcza na zakrętach gdzie opona potrafi się nieźle przesunąć.
ICE - Nie 04 Cze, 2017

pabblo_pl napisał/a:
Czy oprócz fabrycznych zabezpieczeń powinienem zamontować jakieś dodatkowe zabezpieczenie, przeciw obrotu osi silnika?

Ja na Twoim miejscu zastosowałbym dodatkowe elementy zabezpieczające razem z tymi od silnika.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group