To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Energy Saver Box - kilkadziesiąt % oszczędności na prądzie

leszcz - Śro 19 Lip, 2017
Temat postu: Energy Saver Box - kilkadziesiąt % oszczędności na prądzie
http://pl.energysaver-box.com/?c=pl

Ktoś zna zasadę działania tego cuda czy to pic na wodę fotomontaż?

Chinole po 20zł mają trochę tego idzie...

Szymon645 - Śro 19 Lip, 2017

Podłączyłem kilka i jeszcze mi elektrownia płaci
leszcz - Śro 19 Lip, 2017

Sarkazmem zaleciało :)
Mobil - Śro 19 Lip, 2017

Cytat:
Twoja sieć jest zabezpieczona od energii reaktywnej
Wasza sieć jest zabezpieczona od energii reaktywnej, elektryka potrzebuje mniej prądu. Z lekcji fizyki, wiadomo, że istnieje energia aktywna i reaktywna. Aktywna jest korzystna – to właśnie ją dla swojej pracy wykorzystuje sprzęt elektroniczny. Reaktywna jest „poboczną i niepotrzebną”. To ona kursuje po przewodach i wywiera dodatkowe obciążenie w sieci. W wyniku tego, zwiększa się tok zużycia, a także tworzy wiele pól magnetycznych, niebezpiecznych dla zdrowia.

Ta przeklęta zła energia :mad:

leszcz napisał/a:
Ktoś zna zasadę działania tego cuda czy to pic na wodę fotomontaż?

Kompensacja mocy biernej...
Cytat:
powoduje kompensację mocy biernej indukcyjnej i zmniejszenie wartości prądu (wskazywanego przez amperomierz włączony szeregowo z odbiornikami prądu) oraz mocy biernej i pozornej pobieranej z sieci. Na tym tricku opierają się reklamy tego rodzaju urządzeń: nieświadomy nabywca widząc na amperomierzu spadek wartości prądu nabiera przekonania, że jest to równoznaczne ze zmniejszeniem poboru mocy.

Brak skuteczności domowych kompensatorów wynika z zasad rozliczania energii elektrycznej: w większości krajów (w tym w Polsce) odbiorcy indywidualni rozliczani są wyłącznie według zużywanej energii czynnej (moc czynna × czas, jednostka kWh). Tym samym urządzenia typu „Bill killer” czy „Electricity Saving Box” nie przyczyniają się w żaden sposób do obniżenia rachunków „za prąd".


Podsumowując, fizyka się nie popsuła... można się rozejść.

Pavyan - Śro 19 Lip, 2017

Taaa... do mnie też kiedyś przyszedł znajomy z pytaniami o tą "rewelację" :grin:
Najlepsze jest to, że też nieobca mu jest elektronika i elektryka :shock: , a zaczął mnie badać co ja o tym myślę.
W kilku czysto żołnierskich słowach powiedziałem mu więc, co myślę o tym epokowym wynalazku i jego nadziejach na szybkie nadwyżki w finansach :grin: , a już po tym poczytałem te bełkoty pseudonaukawe na stronie oferującej "savera" (wtedy była jakaś inna) i obśmiałem się jak norka.
Na Elektrodzie jest kilka tematów, i nawet rozpracowali chłopaki te "energosavery", fotki schematy podali... o, np. ten - proszę:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2960884.html

maran_hand - Sob 22 Lip, 2017

Szymon645 napisał/a:
Podłączyłem kilka i jeszcze mi elektrownia płaci


Był taki dowcip: Pan Janusz sprawdził wszystko i wyszło mu, że montaż instalacji gazowej zmniejsza koszt paliwa o 50% – Logiczne więc, że dwie instalacje gazowe zmniejszają ten koszt o 100%, z matematyką nie ma co się kłócić. Pan Janusz planuje teraz montaż trzeciej instalacji LPG w swoim Passacie jako źródło stałego miesięcznego dochodu ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group