To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - sterownik 350W 36-48V 17A

NaczelnyFilozof - Nie 24 Gru, 2017
Temat postu: sterownik 350W 36-48V 17A
Mam taki sterownik. Nówka sztuka kupiony na forum ale coś mi to podłączenie nie idzie.

Mam rozpiskę kabli z chin. Silnik 250W baz czujników.
Bateria ma 45V.

Podłączyłem część rzeczy na stole. Tyle że w obwód "+" na wyjściu bateri dałem bezpiecznik. No i na końcu jak wpinam bezpiecznik to iskrzy czyli zwarcie. Stacyjka jest odłączona wszytsko wyłączone a iskrzy-zwarcie

Podpiąłem tylko:
Silnik trzy kable od fazy.
Masa "-" bateri
Plus "+" do złącza bezpiecznika przed baterią
Trzy kable od manetki gazu czerwony zielony czarny

Mam dwa kable od stacyjki. Czyli jeden do czerwonego cienkiego przy kostce zasilania a drugi do "+" baterii?

Czemu to robi zwarcie? Uwalony sterownik?





szczepan-k - Nie 24 Gru, 2017

Przy podłączaniu może iskrzyć to nieznaczny ze jest zwarcie.
sirgregs - Nie 24 Gru, 2017

Przy podłączaniu akumulatora do sterownika przez krótką chwilę płynie spory prąd ładowania kondensatorów które są bezpośrednio na wejściu zasilania. Stąd małe "łup". Nic groźnego. Tak mają wszystkie sterowniki.
Po tej krótkiej chwili płyną już tylko miliampery jeżeli sterownik jest w stanie gotowości.
Stacyjka ma połączyć gruby czerwony "+" z cienkim czerwonym w złączu zasilającym. U Ciebie opisane "battery & ignition"

NaczelnyFilozof - Nie 24 Gru, 2017

Dzieki :roll:

Macie racje iskrzy tylko przy podpinaniu a bezpiecznika nie przepala.
Po podłączeniu nic się nie kręciło ale są te kabelki od samouczenia. Pobzyczało i działa. Silnik się kręci.

To jeszcze klamka hamulca? Mam w niej dwa przewody. Co to jest low brake i high brake. Do którego podpiąć?

szczepan-k - Nie 24 Gru, 2017

low brake po złączeniu tych dwóch przewodów rozłączy napęd silnika, sprawdź na przewodach klamek hamulcowych czy jest przejście jak wciśniesz klamkę a jak puścisz nie powinno być przejścia.
NaczelnyFilozof - Pon 25 Gru, 2017

Dokładnie tak jest


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group