To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Przeróbki, naprawy - Montaż baterii

mlaster - Pią 05 Sty, 2018
Temat postu: Montaż baterii
Jak zamontować baterie w ramie Merida matts tfs 100 zakupiłem taką do mojego pierwszego e -bike niestety otwory w podstawie baterii nie pasują do fabrycznych otworów bidonu. Niemogę jej opuścić ponieważ nie zmieści się o rurę podsiodłową. Bateria tak jak na złączonym zdjęciu. Macie jakieś pomysły jak ją pewnie zamontować co myślicie o wierceniu ramy i stosowaniu nitonakrętek
ravkill - Sob 06 Sty, 2018

Uchwyt do montażu rur + śruba zamiast kotwy do sciany..... Nie za ładne, ale działa..
djmarcin56 - Sob 06 Sty, 2018

Wszyscy robią nowe miejsca do przykęrecnia raczej z nitonakrętkami bo inaczej nie da rady chyba, że masz dużą rame to obróć baterie i daj kable wychodzące z aku od góry ale jak masz średnią rame to itak nie włozysz aku i musisz zrobic nowe miejsca do przykręcenia.
mlaster - Sob 06 Sty, 2018

jakie nitonakrętki aluminiowe stalowe czy nierdzewne polecacie do tej operacji i czy wystarczą dwa otwory czy na samym dole baterii też 3 otwór zrobić. Wpadłem na pomysł iż przed dokręceniem w szczelinę między ramą a podstawą baterii na całej długości posmarować jakimś klejem bądź silikonem dla wzmocnienia i amortyzacji.
Co o tym myślicie

borsuk - Sob 06 Sty, 2018
Temat postu: Re: Montaż baterii
mlaster napisał/a:
...Niemogę jej opuścić ponieważ nie zmieści się o rurę podsiodłową. Bateria tak jak na złączonym zdjęciu.

A może da sie przesunąć trochę do góry. Ja zamocowałem jak pod linkiem:
https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?p=83552#83552

mlaster - Nie 07 Sty, 2018

Pozostają nitonakrętki niema szans na opaski miejsca w ramie jak na lekarstwo teraz pytanie jakie zastosować aluminium metal czy nierdzewka
Gregs - Nie 07 Sty, 2018

Z nierdzewki będą mocniejsze i z większym momentem będzie można dokręcić bez obawy o zerwanie gwintu. Problem jest z podejściem wiertarką. Ja używałem nasadki kątowej do wiertarki. Możesz najpierw spróbować nawiercić i nagwintować otwory pod śruby (bez nitonakrętek). Jak będzie coś nie tak, to rozwiercisz otwór pod nitonakrętkę. Otwory pod śrubę są M5, a pod nitonakrętkę M5 trzeba nawiercić otwór 7mm.
mlaster - Wto 16 Sty, 2018

Jest postęp udało się wywiercić i zanitować myślę aby dac między rurę a baterie silikon celem wzmocnienia i niwelowania wachnięć bateria na boki
glebor - Pią 02 Mar, 2018

ile grubości może mieć taka rama, bo myślę, żeby do swoich bidonów dodać takie nakrętki w gratisie, tylko nie wiem, jakie kupić: bo są sa grubość ramy 0,5-2,5mm i chyba ramy nie są grubsze niż 2,5mm?
http://allegro.pl/m5-nito...7093858539.html
a drugi wymiar jest 2,5 - 5mm.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group