To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - DEMA PLASMA - carbon ebike

pxl666 - Śro 11 Lip, 2018
Temat postu: DEMA PLASMA - carbon ebike
hej
mam możliwość zakupu używanego roweru DEMA PLASMA
jest to full z karbonową ramą , niewiem jeszcze w jakim stanie bo nie widziałem ale moje zapytanie jest takowe - czy taka rama jest DUŻO słabsza niz alu ? czy jest duze ryzyko uszkodzenia tylnego widelca silnikiem poniżej 500w nominał ? planuje tam wsadzić jakiś motorek 250 - 500w . czy muszę zaplanować jakieś szczególne wzmocnienie ??

KATALOG


Inc0 - Śro 11 Lip, 2018

carbon nie jest słąbszym materiałem od stopu aluminium ma nieco inne własciwosci ale to temat na cały elaborat nie na porade . silnik o mocy nominalnej 250-500W nie powinien krzywdy zrobić tej ramie o ile nie ma ukrytych wad, pęknięć ale raczej do skakania tego roweru nie uzywaj nie używaj bo nie wiadomo jak sie zachowa wahacz z dodatkowymi kilogramami w piascie.
pxl666 - Śro 11 Lip, 2018

absolutnie żadnego skakania , chyba ze z krawężnika ...generalnie używam roweru do jeżdżenia rekreacyjnie , nawet w góry mało jeżdżę...

czy szprychy w takim wypadku również mogą być typowo rowerowe ? żadnych pogrubianych ?

Inc0 - Śro 11 Lip, 2018

lepiej dać grubsze szprychy instalacja o mocy ciagłej 500W potrafi wygenerować 1000W mocy chwilowej a to juz konkretna siła i zwykłe /standardowe szprychy może zrywać
Mariusz_p - Śro 11 Lip, 2018

jak chcesz instalację 500W nominał (i jeszcze trafi się może przekładniówka) szprychy dałbym 2.6mm. Miałem 2.3 i skończyło się zrywaniem na potęgę. Na 2.6 problemu nie ma.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group