To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Jak przerobić na większą prędkość?

BatoryJan - Pon 20 Sie, 2018
Temat postu: Jak przerobić na większą prędkość?
Witam,
Mam fabryczny rower MIFA 28'' 250W 36V silnik przekładniowy z przodu.
Czy jeśli wymienię sam sterownik i dokupię nowy wyświetlacz, np KT LCD 3, to czy wtedy będzie można odblokować ograniczenie do 25 km/h?

Mariusz_p - Pon 20 Sie, 2018

Witam,
Prędkość w silnikach wynika z napięcia oraz ewentalnego ograniczenia w sterowniku. Jeżeli rower jest fabrycznie zblokowany przekładnia na ty samym napięciu i mocy zasilana ze sterownika bez blokady pojedzie szybciej. Poszukaj informacji o samym silniku jakie ma przełożenie V/km (volt na kilometr). Wtedy będzie jasne co Ci potrzeba.
Syn jeździ na przekładniówce 36V 250W i z nim rower leci około 35km/h na pełnej baterii.

wibi - Pon 20 Sie, 2018

Ja uważam,że wystarczy jedynie zwiększyć napięcie baterii na "następny poziom" czyli założyć baterię 48V (13sXp) zamiast obecnej 36V (10sXp) i pojedzie ok.35 km/godz. Sterownik powinien wytrzymać, ale warto sprawdzić na jakie napięcie są elektrolity (kondensatory) w sterowniku,jeśli na 63V to i mosfety powinny być na 55V a to już niczym nie grozi.Może jedynie "fałszować" wskazanie poziomu naładowania baterii ale i z tym można dać sobie radę w prosty sposób.Gdyby było trochę więcej informacji o silniku,sterowniku i ew.baterii (zdjęcia) to i porady były by pełniejsze.
WojtekErnest - Wto 21 Sie, 2018

Czym innym jest ograniczenie wspomagania do 25 km/godz a czy innym max napiecie aku.
Przy odblokowaniu wspomagania, dla 36V czyli de facto 42 V i 15A da się pojechac 33-35 km /godz a dla 48V czyli de facto 54V, predkosc max przekroczy 40 km/godz.
Oczywiscie w obu przypadkach gdy aku ma odpowiednią pojemność a konstrujcja/ogniww nie przysiadaja pod obciazeniem.

Mariusz_p - Wto 21 Sie, 2018

Reasumując - potrzeba więcej informacji o silniku. A samo odbokowanie sterownika / montaż odblokowanego dla 36V powinien przyspieszyć maszynę :twisted:
wibi - Wto 21 Sie, 2018

Odblokowanie sterownika to nie zawsze jest taka prosta sprawa, gdyż typów i rodzai sterowników jest "pierdylion". Jedne oparte na różnego rodzaju procesorach a inne,prostsze, na specjalizowanych driverach.Czasem wystarczy rozłączyć dwa kabelki a czasem zmienić oprogramowanie procesora. Ja podałem najprostszą,uniwersalną i skuteczną metodę a ty jak już poznasz swój rower na tyle, że będziesz wiedział co i jak odblokować to to zrobisz, być może skutecznie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group