To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - Problem ze sterownikiem Sabvoton

adrian@owe.pl - Pon 03 Wrz, 2018
Temat postu: Problem ze sterownikiem Sabvoton
Witam, mam problem z ustawieniem tego sterownika.
Ogólnie chodzi o jeden parametr: "DC limit current" - w opisie konfiguracji jest to prąd, który jest przekazywany na silnik po przekroczeniu temperatury silnika. Jednak u mnie to nie działa i ten prąd jest zawsze maksymalny dawany przez sterownik, niezależnie od temperatury silnika czy sterownika.

W załączeniu parametry.

Dzięki i pozdrawiam.

madejp - Pon 03 Wrz, 2018

Jesteś pewien tego opisu konfiguracji? Nie jestem specem od sabvotowna, ale IMHO "DC current" to prąd jaki sterownik pobiera z baterii. Natomiast prąd jaki jest przekazywany na silnik to "phase current".
seba55a - Pon 03 Wrz, 2018

Mam ten sam problem. Prąd ograniczenia po przekroczeniu temp jest domyślnie ustawiony na 30A. Ten prąd DC current to prąd jaki chcesz aby był pobierany z baterii. U mnie problem polega na tym, że po przekroczeniu zadanej temperatury, prąd nie jest ograniczany do 30A tylko cały czas jest taki jak ustawiłem w zakładce DC Current.
adrian@owe.pl - Pon 03 Wrz, 2018

Madejp - tam jest DC limit current i wedlug tego opisu jest to limit po przekroczeniu temperatur: http://ebike.nexun.pl/sab...i-konfiguracja/

To jest chyba jakiś błąd w tym programie do konfiguracji. Problem jest w wersji 2.1.
Wersja 2.0 (bluetoth) ma dodatkowe parametry i ten parametr inaczej się tam nazywa.
Nie sprawdzalem niestety czy sterownik obnizy prad przy przekroczeniu temperatury.

Wersja 2.0 ma jeszcze cos takiego jak aktualne stany wejsc/wyjsc. Mozna sprawdzic czy dzialaja poprawnie peryferia takie jak hamowanie regeneracyjne czy 3 speed.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group