To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Rower elektryczny Trek Navigator t500sl - montaż manetki.

Grzesiek717 - Czw 14 Lut, 2019
Temat postu: Rower elektryczny Trek Navigator t500sl - montaż manetki.
Witan
Czy jest możliwość zamontowania manetki w rowerze Trek Navigator t500sl by jeździć na samej manetce bez pedalowania na oryginalnym sterowniku?

wibi - Pią 15 Lut, 2019

Raczej nie ma takiej możliwości gdyż silnik (chyba) Bionx z wewnętrznym sterownikiem.Gdyby przerobić silnik na zewnętrzny sterownik to dało by się.
Grzesiek717 - Pią 15 Lut, 2019

W takim. Razie co daje zewnętrzny LCD?
wibi - Sob 16 Lut, 2019

Wewnętrznego LCD nie ma,chyba źle napisałeś. Silnik Bionx ma wyświetlacz (na kierownicy) ale i on i bateria są "sparowane" z silnikiem (sterownikiem wewnątrz silnika) i np.nie da się zamienić baterii na inną gdyż nie jest "sparowana", nie da się zdjąć ograniczenia prędkości, założyć manetki itp.itd. Dlatego te silniki (Bionx) są przerabiane przez wyrzucenie sterownika z wnętrza silnika i wyprowadzone na zewnątrz kabelki od FAZ silnika i czujników halla aby podłączyć inny, uniwersalny sterownik.LCD który masz (wyświetlacz) staje się zbyteczny gdyż nie będzie współpracował z tym uniwersalnym sterownikiem. Wyświetlacz (LCD lub diodowy) służy do włączenia sterownika-silnika, pokazuje stan baterii i można ustawiać tzw.stopień wspomagania a czasem,gdy LCD to pokazuje prędkość i dystans.
Grzesiek717 - Pon 18 Lut, 2019

Dlaczego kasujesz film na którym jasno widać że da się to zrobić?
https://youtu.be/uPO0bI17WK4

wibi - Wto 19 Lut, 2019

Grzesiek717 napisał/a:
Dlaczego kasujesz film na którym jasno widać że da się to zrobić?

Do kogo to stwierdzenie o kasowaniu filmu?? ja takich uprawnień nie mam. Jeśli chodzi o manetkę to zwróć się do tego który film nakręcił i niech ci wyjaśni, że w Bionxie da się to zrobić gdyż ja nadal twierdzę, że się nie da, bo sterownik nie ma opcji podłączenia manetki.

Grzesiek717 - Wto 19 Lut, 2019

Przecież manetke oryginalną wpina się w miejsce hamulca. Podobno wejście jest cyfrowe. Zasilanie plus sygnał zwrotny w jednym.
dzikson34 - Pią 22 Lut, 2019
Temat postu: manetka bionx
Witam

W bionx da sie zdjac ograniczenie predkosci. Mozna dokupic mantetke z przyciskami +- oraz jazda bez pedalowania. Jaki rodzaj silnika i ktora wersja bionxa bo to pewnie jest wazne. Ja mam d500 series i tam sie wszystko da zrobic na oryginalnym sterowniku.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group