To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Mój pierwszy E-bike "klasa budżet"

Nostusek - Śro 08 Cze, 2011

brak postu
kremir - Śro 08 Cze, 2011

Łańcuszek też kupisz w MAGMIE .
Nie mam żadnych koligacji z właścicielem :mrgreen: po prostu kupowałem tam zarówno silnik, zębatki jak łańcuch.

Nostusek - Śro 08 Cze, 2011

brak postu
kremir - Śro 08 Cze, 2011

Możesz też spróbować poszukac wiekszej zębatki. Ja w samochodziku dla dzieci zastosowałem taką na 80 kilka zębów (dokładnie nie pamiętam) więc przełożenie jest ok 7-8. Miałem ją od dawcy - zezłomowanego e-skuterka. Gdybyś zdecydował się na takie rozwiązanie, to na allegro jest firma która sprzedaje części do skuterów. Nie wystawiali zębatki ale pytałem o nią mailowo i podobno mają. Jednak w moim przypadku, ponieważ 65 zębowa okazała się dobra to kupiłem w Magmie a nie u nich.
Nostusek - Śro 08 Cze, 2011

brak postu
kremir - Śro 08 Cze, 2011

wydaje mi się że moja ma więcej niż 80 zębów. Nie mogę teraz sprawdzić bo jestem daleko od domu ale w weekend zobaczę. Gdyby się okazało że jest więcej to znaczy że jest to jakiś standard i pewnie będzie dość łatwo dostępna.
Prędkośc o której piszesz dotyczy maksymalnych obrotów silnika, a więc wtedy gdy już się rozpędzisz. To może nie będzie bardzo cierpiał a konstrukcja za to jest prosta.

kremir - Śro 08 Cze, 2011

Nostusek - napisałem Ci odpowiedź w poczcie forum.

...nie wiem jednak czy nie wprowadziłem Ciebie w błąd. Na allegro jest do kupienia całe koło tylne od hulajnogi/skutera wraz z zębatką, która ma 68 zębów. I teraz nie wiem czy nie popełniłem czeskiego błędu i nie podałem Ci odwrotnie zapisanej liczby, pisząc o 80kilku zębach...

Nostusek - Śro 08 Cze, 2011

brak postu
kremir - Pią 10 Cze, 2011

Sprawdziłem zębatkę zdobytą od dawcy - skutera/hulajnogi (różnie to nazywają). Ma 80 zębów, więc i takie są do zdobycia :smile:
Nostusek - Pią 10 Cze, 2011

brak postu
kremir - Sob 11 Cze, 2011

Ja dawcę kupiłem przez allegro od p. Mieczysława Boygena boygen
Gość robi fajne, nietypowe konstrukcje rowerów (samochody zresztą też budował) ale ma również jakąś składnicę złomu (odbierałem osobiście więc widziałem). Możesz spróbować się z nim skontaktować może akurat będzie miał taką zębatkę...
Ostatnio widziałem też rozsprzedawany na części skuterek elektryczny na allegro więc okazje się co jakiś czas trafiają.

Nostusek - Sob 11 Cze, 2011

brak postu
Anonymous - Sob 11 Cze, 2011

No i proszę, jak to mało potrzeba ludziom, by być szęśliwymi ;)
Nostusek - Sob 11 Cze, 2011

brak postu
Nostusek - Sob 11 Cze, 2011

brak postu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group