To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Sprzedam, oddam - Budowa tempomatu Bionx - w fazie testu.

opoka - Nie 22 Wrz, 2019

Witam, właśnie szukam sposobu jak można uruchomić silnik przez CMD na podłączonym interfejsie. Czy masz na myśli zasymulowanie manetki, czy znasz jakiś inny sposób?
opoka - Śro 02 Paź, 2019

Witam ponownie. Ostatnio pisałem co udało mi się pomierzyć w obwodzie manetki. Niestety podszedłem do tematu jak kowal do pierścionka. Badałem przebiegi napięcia w milisekundach natomiast tutaj przebiegi trzeba badać w mikrosekundach. W związku z tym mój wykres nie ma zastosowania. Pojawiły się tam dziwne interferencje.
Całe szczęście są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie. Kolega z open-ebike.com opisał dokładnie funkcjonowanie manetki. Manetka wysyła impulsy zwierające (napięcie spada do 0 V) co 29,1 msek, ale szerokość tego impulsu jest zmienna w zależności od stopnia naciśnięcia manetki (szerokość mierzona w mikrosekundach). Jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę wrzucić tłumaczenie opisu działania manetki z konkretnymi długościami impulsów.

Kordian - Czw 03 Paź, 2019
Temat postu: przebiegi napiecia manetki
Tutaj podawałem wykresy czasowe napięcia.
https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=9513

opoka - Sob 05 Paź, 2019

Bardzo dziękuję za zamieszczone zrzuty. Widziałem je już wcześniej. Są dla mnie nie do końca zrozumiałe. To dlatego, że nie miałem styczności z tym wypasionym sprzętem do badania przebiegów. W każdym razie od jakiegoś czasu walczę z zasymulowaniem manetki za pomocą Arduino. Chwilowo bezskutecznie. Potrafię na razie zmniejszyć, zwiększyć stopień wspomagania, włączyć światła i pomachać słupkiem w czasie kalibracji manetki. Niestety koło kręci się bardzo niechętnie. Może to uszkodzenie konsoli, może niedokładne przebiegi, które generuję. Przyszłość pokaże, bo wierzę że w końcu ruszę.
opoka - Nie 06 Paź, 2019

Chciałbym się podzielić ciekawym odkryciem. Rower z konsolą RIDE+ rozpędza się na manetce tylko do 4 km/h. Po zmianie konsoli na G2 rozpędza się na manetce do 27 km/h. W obu konsolach V max dla manetki jest ustawiona na 50 km/h. Coś innego ogranicza tę prędkość.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group