To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - Zamiana manetku gazu na kciukowa

baranski86 - Nie 28 Lip, 2019
Temat postu: Zamiana manetku gazu na kciukowa
Dzień dobry Koledzy, chciałbym wymienić manetku gazu w ebiku z twist na kciukowa, mam pytanie ta manetku twist jest z wyświetlaczem i wychodzi z niej 6 przewodow, 3 typowe od manetki ( biały, czerwony,czarny) i 3 ( brązowy i żółty od przycisku włączania + zielony chyba od + sterownika) Jak podłączyć manetke kciukowa która ma tylko trzy przewody ( biały, czarny,czerwony) i co zrobić z tymi trzema pozostałymi wychodzacymi ze sterownika ,czy połączyć że sobą żółty i brązowy?
wiedzmin44 - Nie 28 Lip, 2019

Manetkę którą posiadasz jest manetką hallotronową, magnes który porusza się względem hallotronu generuje napięcie które idzie do sterownika i na podstawie tego sterownik steruje silnikiem. Czerwony przewód to plus, czarny to masa, biały to sygnał. Zrób zdjęcie tej manetki (co to za wyświetlacz) to będę mógł Ci pomóc dalej.
baranski86 - Nie 28 Lip, 2019
Temat postu: Zdjęcie kabli
Wiedźmin 44 a możesz mi podać messengera, albo maila bo coś nie mogę tutaj dodać zdjęć.
wiedzmin44 - Nie 28 Lip, 2019

Przy pisaniu posta masz przycisk dodaj załącznik i tam dodajesz zdjęcia. Albo daj link do manetki jaką kupiłeś a dalej sobie poradzę.
baranski86 - Nie 28 Lip, 2019
Temat postu: Manetka
Stara manetka

https://s.click.aliexpress.com/e/gRkq70c

baranski86 - Nie 28 Lip, 2019

Nowa manetka

20,23 zł 11%OFF | Rower elektryczny Scootor akcelerator przepustnicy kciuk Ebike prędkości bez kierownica rower część 24 V/36 V/48 V /60 V/72 V wszystkie nadaje się
https://s.click.aliexpress.com/e/brNgJYc0

baranski86 - Nie 28 Lip, 2019

Na wyjściu ze sterownika jest 6 kabli, czerwony, biały, czarny, brązowy,zolty,zieliny
wiedzmin44 - Nie 28 Lip, 2019

Rozumiem że chcesz zostawić stary wyświetlacz ze starej manetki a zamiast manetki starej obrotowej mieć kciukową? Powiedz mi czy wyświetlacz jest zespolony z obudową starej manetki czy jako osobny element.
baranski86 - Nie 28 Lip, 2019

Nie nie chce zostawiać wyświetlacza on jest zespolony z manetka, chciałbym wymienić ja na kciukowa, ale nie wiem co zrobić z tymi trzema przewodami od sterownika żółty, brązowy i zielony, czy po prostu je zostawić, czy zmostkowac te kable od włączania żółty i brązowy ze sobą żeby się sterownik zalaczyl.
wiedzmin44 - Nie 28 Lip, 2019

Spróbuj podlaczyc manetke do trzech przewodow czerownego czarnego i bialego a reszte przewodow zostaw niepodlaczona i zobacz czy sterownik zaskoczy do czego sluzy przycisk w starej manetce?
baranski86 - Nie 28 Lip, 2019

Przycisk służy do włączania
wiedzmin44 - Nie 28 Lip, 2019

To musisz sprawdzic ktore przewody z tego przycisku ida do sterownika i te przewody w sterowniku zewrzec. Mozesz to sprawdzic miernikiem uniwersalnym na ciaglosc przewodu wlaczajac i wylaczajac przycisk sprawdzisz na ktorych przewodach przycisk dziala albo rozbierz to ustrojstwo i zobacz jak przewody ida i bedziesz wiedzial ktore zewrzec.
baranski86 - Nie 28 Lip, 2019

Ok dziekuje za pomoc.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group