ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dołożenie kondensatorów do czujników Halla
Autor Wiadomość
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

Pragnę dodać że to Ty rozpętałeś syf w temacie, stwierdzając że Barmal, Passat EQ, PawLas, ja i wielu innych to kretyni. Nie będę wnikał ile razy używałeś oscyloskopu. Kiedyś napisałem, że w 1989 roku skończył się w Polsce komunizm, ale dyktatura ciemniaków pozostała. Nie prowokuj mnie :evil: . Ps. chłopak na emigracji, a Ty mu zabraniasz pisać w ojczystym języku :wink: .
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

Zeeltom,
zarówno Ty nie jestes gowniarzem jak i PawLas nim nie jest. W internecie każdy jest na rownym poziomie. Podejscie feudalne nie sprawdza sie w spoleczenstwie XXI wieku. Nie powinnismy sie odwracac od pojedynczych uzytkownikow i dyskutowac z nimi z pozycji sily. Fora na ktorych uzywa sie przemocy nie sa szanowane.
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

To dokładamy te kondensatory czy może nadal dokładamy sobie słownie? :mrgreen:
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
Bartosh 
stażysta


Dołączył: 02 Maj 2017
Posty: 109
Skąd: Cintra
Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

No ale że "smrodzie"? Fajny ten hydepark! Się uśmiałem, jak nigdy, kurde normalnie walduś cycu.

P.S. Dokładamy! Końdensatory.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

A iluż ja tych buńczucznych użytkowników wywaliłem przez te 9 lat mojej bytności na forum?
Zakończę off top powiedzeniem: "szanuj admina swego, możesz mieć gorszego" ;)

Nikt nie jest idealny i ma swoje wady. Jeśli wam przeszkadzają moje, to zawsze mogę oddać lejce w inne ręce. Nikt mnie nie zmuszał do administrowania tym forum i mogę odejść z tego stanowiska w każdej chwili i bez stresu ;)

Arbiter napisał/a:
...W internecie każdy jest na rownym poziomie...

Powiedz to na elektrodzie :D

gienek333 napisał/a:
Pragnę dodać że to Ty rozpętałeś syf w temacie, stwierdzając że Barmal, Passat EQ, PawLas, ja i wielu innych to kretyni. Nie będę wnikał ile razy używałeś oscyloskopu. Kiedyś napisałem, że w 1989 roku skończył się w Polsce komunizm, ale dyktatura ciemniaków pozostała. Nie prowokuj mnie :evil: . Ps. chłopak na emigracji, a Ty mu zabraniasz pisać w ojczystym języku :wink: .

Nie prowokuj ;) Nic takiego nie napisałem, że są to kretyni :P

A teraz wracamy do tematu.
Jeśli producent kontrolerów przewidział podłączanie halli bez kondensatorów, to odpowiednio zabezpieczył wejście. Myślicie, że nie był świadom jak działają hallotrony, jakie potrzebują napięcia i jakie przebiegi na nich występują?
Barmal jest twórcą kontrolera i zaleca stosowanie kondensatorów. Nie mam nic przeciwko. Wie co robi i co jest potrzebne dodatkowo w hallach. Wydaje mi się, że inni twórcy kontrolerów też wiedzą co robią.
Żeście się uczepili tych kondensatorów, jakby inne problemy nie istniały :)
A ja bym chciał taki kontroler, który nie powodował by szumu w CB zamontowanym do roweru.
Znacie taki?
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

Z ciekawością obserwowałem ten wątek a nawet parę razy przymierzałem się do wsparcia Admina do skutecznej interwencji.Teraz ją widzę i dlatego BRAWO zeeltom gdyż tylko takie działania pozwolą na rzeczowy tok różnych dyskusji,bez osobistych "wycieczek" i straszenia, a także zapobiegną "staczania" się forum w "przepaść" magla. Brawo
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

Zaniżę jakość forum :)


_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez Pią 06 Paź, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

Kowal zawinił, cygana powiesili.
Łubu dubu, łubu dubu niech żyje nam prezes naszego klubu, niech żyje nam!!! To pisałem ja Tołdi 33 i 1/3.
Panie prezesie tutaj sterownik (nie zakłóca) https://www.olx.pl/oferta...html#5f1c5ac28f
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

Ale bez kondensatorów to nie zadziała :P
 
 
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

gienek333 napisał/a:

Łubu dubu, łubu dubu niech żyje nam prezes naszego klubu, niech żyje nam!!! To pisałem ja Tołdi 33 i 1/3.

Hehe, to samo chciałem nawet zaśpiewać...to ja byłem, Jarząbek Wacław. Trener drugiej klasy...
No ale wracając do tematu. Jak już silnik jest rozebranyyyy, kondensator(y) zaaplikowany to można jeszcze dołożyć... 风门 tak aby naszemu Prezesowi CB przestało szumieć :mrgreen:
 
 
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

Sorry, nie mogłem się powstrzymać :-)
No to co panowie, rozumiem topór wojenny zakopany, PawLas wraca z wygnania i...przyjemnego dokładania kondensatorów na ten początek łikendu :-)
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

Kyrie elejson, zaczynam żałować, że zapytałem o te kondensatory. Chłopa do więzienia internetowego wsadzili. Czuję się zobowiązany do wysyłania rakiet i chodzenia na patrzonka :)
Wracając do tematu, zrobiłem test faz (jakimś starym zasilaczem od laptopa) i wszystko śmiga, Halle również wzorowo 0-4V. No i kondensator założony. Co więcej, rozdwoiłem kable (halle po 20 cm od wyjścia z silnika mają osobny ekran) ale nie śmiem założyć nowego tematu o tym bo znowu będę miał kogoś na sumieniu :)
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

Kurcze też bym se kilka tych capacitorów 10nF a może nawet 100nF dołożył w silniku ale w żadnym nie mam halli.
I co ja mam Panowie zrobić w takiej sytuacji?
Czy mogę w ogóle jeździć czy nie spełniam najnowszej normy EU odnośnie EMF?
To dopóki nie wyjaśnicie tematu to przesiadam się na rower mięśniowy i Wam również polecam.
Przynajmniej nie będziemy zakłócać CB. A moknie się w aktualnej pogodzie podobnie czy to elektryk czy zwykły rowerek :mrgreen:
Na pewnym forum nazwali by Was "strzelcy klawiaturowi" to może odpowiednia nazwa na naszym forum to "jeźdźcy klawiaturowi". Zamiast jeździć rowerkami to jeżdżą paluchami po klawiaturze :razz:
 
 
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

sirgregs napisał/a:
Kurcze też bym se kilka tych capacitorów 10nF a może nawet 100nF dołożył w silniku ale w żadnym nie mam halli.
I co ja mam Panowie zrobić w takiej sytuacji?
Czy mogę w ogóle jeździć czy nie spełniam najnowszej normy EU odnośnie EMF?
To dopóki nie wyjaśnicie tematu to przesiadam się na rower mięśniowy i Wam również polecam.
Przynajmniej nie będziemy zakłócać CB. A moknie się w aktualnej pogodzie podobnie czy to elektryk czy zwykły rowerek :mrgreen:
Na pewnym forum nazwali by Was "strzelcy klawiaturowi" to może odpowiednia nazwa na naszym forum to "jeźdźcy klawiaturowi". Zamiast jeździć rowerkami to jeżdżą paluchami po klawiaturze :razz:

Ha! No to ja Ci mogę chętnie podpowiedzieć co mógłbyś dołożyć...ale boję się jak cholera :mrgreen:
 
 
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

Bartosh napisał/a:
No ale że "smrodzie"? Fajny ten hydepark! Się uśmiałem, jak nigdy, kurde normalnie walduś cycu.

P.S. Dokładamy! Końdensatory.

A ja tymczasem udaję się na z góry upatrzoną pozycję z mocnym fulem :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group