ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak naładować baterie li ion do wkrętarki ?
Autor Wiadomość
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   Jak naładować baterie li ion do wkrętarki ?

Dostałem wkrętarę Metabo z padniętą baterią li ion 14,4 bez oryginalnej ładowarki. Wymieniłem ogniwa na sony vtc5 4 sztuki.Wkrętarka żyje. Tylko nie wiem jak teraz moge to ładować. Bateria elektronike posiada poniewaz, ma przewody do każdego S podłączone. A i bateria ma 5 wyjścia
+ t- t+ D GND. Plus i GND wiadomo. T plus i minus to pewnie termisor. A to D to co ?
Bateria wyglada tak jak w linku: http://elektrosila.biz/ak...467-p-1261.html
Chodzi o to czy mogę podłączyć zwykłą ładowarke li ion 16,8 v a elektronika w baterii wybalansuje poszczególne cele ? Bo jesli by nie balansowała to w jakim celu są podłączone przewody do poszczególnych cel ? (być może nadzór rozładowania poszczególnych cel i wyłączenie zasilania w przypadku spadku napięcia na pojedynczej celi ?)
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

W elektronarzędziach raczej nie ma balansowania, tylko pomiary napięć na poszczególnych S. Niektóre elektroniki się blokują (Makita) inne nie (Hilti). Trzeba podłączyć aku do ładowarki i zobaczyć czy ładuje, jak nie, to można jakąś modelarską użyć.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

najlepiej dorobic wtyczke do balansowania i zwykla modelarska ladowac
 
 
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Teraz popatrzyłem na połączenia i raczej napewno nie ma balansowania, bo plus i minus na stykach leci odrazu na plus i minus ogniw, a nie jak w bmsach ze minus przez BMS idzie.
Myślę zrobić ładowanie takiego pakietu na module ładowania 4s link: http://allegro.pl/ladowar...7065438940.html
I dokupić ładowarkę li ion 4s na 16.8V. Oczywiście discharge z modułu nie będę podłączał tylko zostawie oryginalną elektronikę baterii, która rozłączy przy za niskim napięciu. Wydaje mi sie, ze to własnie styk D jest informacją do wkrętarki o nie załączaniu silnika gdy napięcie na pakiecie jest za niskie. A ładowarkę taką zamówiłem link: http://allegro.pl/ladowar...6929727110.html
Będzie to wszystko współpracowało ??
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Najpierw kupujesz, a potem się pytasz czy będzie działało? :D
 
 
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Zeeltom kupilem narazie tylko ladowarke z linka nr 2 bo i tak czyms musze nalaadowac, a nad tym pierwszym sie zastanawiam czy ma sens :)
 
 
pawulon 
początkujący


Wiek: 45
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 10
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

Coś dla autora tematu https://www.elektroda.pl/...pic3389494.html
 
 
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

Pawulon dzieki. Kiedys juz trafilem chyba na ten temat. Ale ten bms kosztuje 60zł na allegro (30A stałego, 60A chwilowego, czyli minimum do wkretarki) do tego koszt ogniw i calej zabawy. A nowa bateria 200 zl. Bardzo fajnie z tym bmsem bateria sie robi, bo nawet oryginalne akumulatory nie maja takiego zabezpieczenia. Ja jednak zostaje przy module ladowania 4s za 10 zł i oryginalnym odcięciu z elektroniki akumulator-wkretarka. Bo w zasadzie będzie tak jak z bmsem, moduł naładauje kazdą cele oddzielnie do odpowiedniego napiecia a oryginalna elektronika akumulatora odetnie prad przy spadku na ktorejś celi.
Ten bms bym zastosował tylko przy akumulatorze bez oryginalnego przed rozładowaniem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group