ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup używanego Falcona
Autor Wiadomość
Sony 
początkujący


Wiek: 38
Dołączył: 04 Mar 2018
Posty: 8
Skąd: PL
Wysłany: Śro 02 Maj, 2018   Zakup używanego Falcona

Planuję kupić używanego Falcona v2, który ma przejechane 500 km i 15 ładowań.
Ogólnie na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Dane:
Silnik MXUS V3 Turbo 3000, bateria 20s 12p 30Ah, amortyzator Boxxer, Damper DNM RCP-3, BMS 20s 100A / 10A ładowanie, ładowarka 20s 10A, hamulce hydrauliczne 203 mm Tektro Dorado z czujnikami, sterownik Sabvoton 72080, obręcze rowerowe wzmocnione 5 cm.

Ile on może być warty z 14 tyś.?
Ostatnio zmieniony przez Sony Nie 06 Maj, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Czw 03 Maj, 2018   Re: Zakup używanego Falcona

Sony napisał/a:
Planuję kupić używanego Falcona v2, który ma przejechane 500 km i 15 ładowań.
Ogólnie na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Dane:
Silnik MXUS V3 Turbo 3000, bateria 20s 12p 30Ah, amortyzator Boxxer, Damper DNM RCP-3, BMS 20s 100A / 10A ładowanie, ładowarka 20s 10A, hamulce hydrauliczne 203 mm Tektro Dorado z czujnikami, sterownik Sabvoton 72080, obręcze rowerowe wzmocnione 5 cm. I niestety nie posiada komputerka.

Mam nawet zdjęcia z poszczególnych etapów budowy, które zamieszczam w załączniku.

Ile on może być warty z 14 tyś.?


Heh, dziwie sie, ze po jednym dniu nikt jeszcze nie odpowiedzial. Ten kto ma tego falcona na sprzedaz, prawdopodobnie ma konto na tym forum :)
Troche jestem zaskoczony, ze ktos go sprzedaje przy takim przebiegu. Pozatym liczba ladowan w porownaniu do przebiegu mi sie troche nie zgadza. Przy tej konfiguracji to sie da zrobic 500 km na 4 ladowaniach, a cisnac go na max, na 8, nie moge sobie wyobrazic jak trzeba bylo by jechac, zeby zrobic srednio 33 km na ladowaniu. Tylko ostre gory bez regena chyba daly by rade.
Moge sie mylic bo moj to zwykly hard tail 20S 15Ah, wczoraj jak pojechalem na bardzo nierowna trase gdzie przez polowe czasu musialem jechac 15-25 km/h, zeby mi zebow nie powybijalo, wrocilem do domu z 35% bateri i 50 km na liczniku.
Dzisiaj natomiast pojechalem sobie na rowny szuter i asfalt, wiekszosc czasu 50-70 km/h. Bateria padla po 39 km.
Generalnie chodzi mi o to ze ja na swoim nie dal bym rady zuzyc 30Ah 80V przez 33 km, ale moze na falconie sie da :)
A jesli chodzi o cene, zbudowanie mojego od podstaw na podobnym sabvotonie, tym samym silniku, 20s 15Ah Li-poly kosztowalo mnie jakies 7000-8000 PLN plus rower(2000 PLN). Wiec jak dla mnie 14k za tego falcona to nie jest zla cena.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group