ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Pralkowiec_48Złobków_16biegunów + czujniki hala
Autor Wiadomość
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Pon 07 Lut, 2011   Pralkowiec_48Złobków_16biegunów + czujniki hala

Witam

Zamontowałem próbie czujniki hala do pralkowca stojan 48 żłobków wirnik 16 biegunów i podłączyłem pod regulator rowerowy z kontrolą obrotów za pośrednictwem czujników hala.

Czujniki są rozmieszczone w silniku co 60° lub 120° taka jest detekcja w sterowniku.
Przy 16 biegunach magnesy są rozmieszczone co 22.5° mechanicznych co odpowiada 180° elektrycznym.
Czujniki mocuje się co 60° lub 120° elektrycznych.
W tym przypadku 120° elektrycznych odpowiada 15° mechanicznym.
Przy 48 żłobkach wychodzi ze odległość pomiędzy zębami stojana to 7.5° a wiec czujnik mocujemy co 2 zęby.



Magnesy z wirnika wychodzą trochę poza obrys stojana a czujnik jest oddalony od magnesu o ok 3.5mm i jest zamocowany pomiędzy zębami stojana

_________________
pozdr
Tomek
 
 
Jacek Gabrysiew
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lut, 2011   

Witam!
No jak bysmy sie zgadali ,bo mam identyczny silnik ,ale moj jest nawiniety inaczej tj.
Ty masz nawiniety co 3 zab na 16 szt mag ,poprostu jak orginalny silnik trojfazowy, a Ja mam 64 mag i nawiniecie na kazdy zab
Z wszelkich informacji w internecie wynika ze im wiecej mag. tym mniejsze obroty
Powiedz mi jakie silnik ma obroty ,bo cos czuje ze dosc duze i jaki prad pobiera bez obciazenia
Jak narazie to mam klopot bo silnik zasilam z prostego sterownika modelarskiego i mam poprostu za male napiecie (max 14.4 V) i zrywa mi synchronizacje jak go mocno obciazam
 
 
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Wto 08 Lut, 2011   

przy zasilaniu z 36V silnik ma prąd jałowy 0.9A i 340 obr/min

przy 48V ma prąd 1.15A i 460obr/min

a przy 72V ma 1.27A i 600obr/min

A jako generator przy 420 obr obciążony żarówkami na 24V(500W) ma na obciążeniu napięcie 25.4V

Wydaje mi się że tylko ważne jest ustawienie czujników do ilości biegunów i ich podziału kątowego.

a tu masz fotkę uzwojonego stojana

_________________
pozdr
Tomek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group