ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zębatki przednie
Autor Wiadomość
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pią 05 Sie, 2011   Zębatki przednie

Witam
Posiadam takie oto zębatki przednie od cyklona:





Zębatka zewnętrzna służy do przeniesienia napędu z silnika natomiast zębatka środkowa i mała służy do przekazania napędu na koło tylne.
Brakuje mi jednak zębatki trzeciej czyli najmniejszej, standardowej jaka jest dostępna w każdym góralu.
Pytanie jak przymocować najmniejszą zębatkę :?:
Rozstaw śrub 10.4cm czyli standard ale za dużo na małą.Sa jakieś przejściówki do małej zębatki :?:
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 05 Sie, 2011   

Może to nie odpowiedź na pytanie (nie wiem czy są takie adaptery, chyba żeby specjalnie pod cyclone ktos dorabial, cyclone poprostu używa dłuższej osi suportu jeszcze jednej dicty i tam to przykręca) ale ciekawi mnie po co ci ta mala zebatka? Przy silniku 350w obciążanym maks do jakiś 800W wjeżdzałem z blatu (pedalując oczywiście) górki pod 40 stopni.
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Sob 06 Sie, 2011   

Ale zębatka ma znormalizowany rozstaw śrub więc na pewno w prosty sposób da się trzecią małą zębatkę dołożyć. Co to jest rockring? Może to to jest taka przejściówka?
Czemu mi trzecie koło potrzebne :?: Bo z przodu mam system przeżutek na 3 zębatki a mam dwie i czasami jak zapomnę przeżucę na najmniejszą a później muszę łańcuch zakładać, pozatym nie mogę przeżucić na największe dwie zębatki bo za bardzo łańcuch krzywi i zaczyna grzechotać. Jeżdzę od 3 zębatki w dól a na 3 wyciąga mi 40km\h więc przydał by się większy moment czasami w terenie żeby jechać i nie kręcic nawet pod bardzo duże górki.
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 06 Sie, 2011   

Rock ring to taki ochraniacz chroniący największy tryb i łańcuch przed skutkami uderzeń o ziemie (skale jak nazwa wskazuje).
Wyreguluj śrubka skok przerzutki nie będzie ci schodziła na miejsce trybika najmniejszego.
Krótszy suport załatwi sprawę wrzucania na 1 i 2.
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Nie 07 Sie, 2011   

Mam krótszy suport niemniej jednak nie zmiania to faktu że na pewno w jakiś prosty sposób da się domontować trzecie koło i nadal bedę poszukiwał jak przymocować zębatkę.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group