ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Sterownik 36V - Rower Elektryczny. Ważne.
Autor Wiadomość
Qkis1993
[Usunięty]

  Wysłany: Pią 11 Sty, 2013   Sterownik 36V - Rower Elektryczny. Ważne.

Witam...

Posiadam rower trendy bike:

http://www.trendybike.pl/...uemart&Itemid=1

jest to taka oto maszyna ; )

Niestety jak to w większości przypadków bywa, to sprzęt nawalił... Siadł moduł ( sterownik ) , ponieważ silnik pracuje, a nie dostaję niestety odpowiedniego prądu..

Tu jest moja prośba lub po prostu zapytanie.. Sterownik można sprowadzić z Chin, lecz niestety po Mail'u do nich żadnego odzewu.. Numer do firmy Trendy nie odpowiada więc pozostają mi fora internetowe.. Czy jest osoba, która podjęła by się stworzenia takiego sterownika..

Pozdrawiam, Łukasz !
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Sty, 2013   

Pierwsza sprawa, to sprawdź wszelkie konektory. Miałem takie przypadki, że złącze nie kontaktowało prawidłowo i były spadki napięć. Druga sprawa, to powinien pasować prawie każdy sterownik 36V do silników bez szczotkowych. Trzeba tylko się upewnić jaki tam jest kąt rozmieszczenia hallotronów. Typowo bywa 120 lub 60 stopni. Koszt około 150 zł.
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 68
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 12 Sty, 2013   

Posprawdzaj wszystkie łączówki,bezpieczniki,napięcia,i jeśli faktycznie masz uwalony sterownik,to daj znać ,może Ci pomogę bo mam sterownik na 36V do bldc(kupiłem kiedyś na zapas ,ale obecny przy rowerze działa dobrze,ten zapasowy ma więcej opcji np. tempomat)
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
Qkis1993
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Sty, 2013   

Jestem pewien, że jest uwalony ;( Skoro większość pasuję to jest to dobra wiadomość, tylko martwią mnie końcówki.. Oglądałem sterowniki 36V z allegro, ale są inne końcówki i boję się, że nie będe wiedział co gdzie podłączyć.. Może nie jestem laikiem bo często sam sobie radzę, ale pewna obawa jest ; )
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Sty, 2013   

Podstawowe to zasilanie 2 druty, 3 grube i 5 cienkich do silnika, dwa do hamulców, dwa do stacyjki (niekoniecznie), 3 cienkie do manetki, 2 do zasilania wskaźnika, zazwyczaj są opisane na wtyczkach, to podstawa, reszty można nie używać. Końcówki (wtyczki) mogą być różne, ale to chyba nie problem, odetniesz ze starych i przylutujesz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group