ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Powitanie, pytanie i dylemat początkującego.
Autor Wiadomość
gulipin 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 108
Skąd: Stare Babice
Wysłany: Nie 15 Wrz, 2013   

tomson, a możesz napisać jak dla EB312-C-1 włączyć hamowanie z odzyskiem?
Czy myślisz że program który jest w moim sterowniku ma tą funkcję?
 
 
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Nie 15 Wrz, 2013   

tak na priv :)
_________________
pozdr
Tomek
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pon 16 Wrz, 2013   

Silniki bezczujnikowe ruszają w powietrzu od zera natomiast trzeba się bardzo delikatnie odepchnąć żeby wystartował z dużym ciężarem czyli kierownikiem, wcale nie trzeba się rozpędzać, wystarczy tylko jak to się rusza na rowerze wsiadając delikatnie odpycha i silnik startuje.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Wrz, 2013   

A to nie jest wstępne rozpędzenie? :D
 
 
koles
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

Witam. Jestem nowy na forum. Mam takie pytanie. Jaka predkoscia pojedzie rower z silnikiem 24v 500w i ze sterownikiem 36v 500w z bateriami żelowymi. Jaki silnik i sterownik bedzie potrzebny zeby pojechac ok 35km/h. Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

24V 500W jedzie w zależności od zastosowanego przełożenia tyle ile może. Ja mam 500 W/24V na sterowniku 30A/24V i jeździ to do 42-km/h - sprawdzone jest póki co 41,1 km/h
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

Jeśli przewoltujesz silnik 24V na 36V, to powinno się toto rozpędzać przynajmniej do 35 km/h. Tak mi wychodziło w praktycznych rozwiązaniach.
 
 
koles
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

Dziekuje za szybkie odpowiedzi. Chodzi mi o silnik zapleciony w kolo. Tylko nie wiem czy lepszy bedzie z przekładnią czy DD oczywiscie od chińczyków. Czy po zastosowaniu sterownika 36V trzeba zmienić manetki, czy te na 24V bedą dobre?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

DD ma mniej elementów mechanicznych, więc...
Manetki pracują przy napięciu 5V typowo.
Nieraz doczepione są do nich ledowe wskaźniki napięcia i wtedy różnica jest zasadnicza, ale w samym wyświetlaniu poziomu napięcia. Sama manetka będzie regulowała obroty prawidłowo.
 
 
koles
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

Dziekuje za szybkie odpowiedzi. Chodzi mi o silnik zapleciony w kolo. Tylko nie wiem czy lepszy bedzie z przekładnią czy DD oczywiscie od chińczyków. Czy po zastosowaniu sterownika 36V trzeba zmienić manetki, czy te na 24V bedą dobre?
 
 
koles
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Paź, 2013   

Witam ponownie. Kupiłem silnik 500W 36V bezszczotkowy zapleciony w kolo z czujnikami halla i do tego używany taki sterownik http://www.bmsbattery.com...controller.html Niestety sterownik nie ma wszystkich końcówek i mam problem jak to podłączyc. Czy mogłby ktos rozpisac schemat podłaczenia? Z góry dziekuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group