ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hulajnoga gdzie kupić koło 12"
Autor Wiadomość
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Pią 13 Gru, 2013   Hulajnoga gdzie kupić koło 12"

Witam! Zakupiłem hulajnogę ze znanego portalu aukcyjnego allegro. Niestety tylne koło jest pogięte i ma połamane szprychy, tutaj pytanie do was, gdzie i z czego wezmę takie kółko 12" żeby można było nakręcić wolno-bieg. Czy z takiego rowerku dziecięcego można wykręcić tą zębatkę co jest fabrycznie i nakręcić wolnobieg czy jest to nie odkręcane? Fabrycznie jest chiński wolnobieg nakręcony i do niego przykręcone koło pod pasek zębaty. Z paskiem też jest problem którego nie mam potrzebowałbym 900x3Mx15 niestety nigdzie takie długiego i drobnego nie mogę dostać w magmie jest tylko 575 więc trochę brakuje. Jakby rozstaw zębów był 5mm to by nie było problemu. Hulajnoga jest niemieckiej myśli technicznej.

Proszę o pomoc!
Pozdrawiam!

scot.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 499 raz(y) 112,07 KB

 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Pią 13 Gru, 2013   

Może koło od dziecinnego roweru, są rozmiary 12".
 
 
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Pią 13 Gru, 2013   

Ale teraz pytanie czy z takiego dziecięcego koła można wykręcić tą fabryczną zębatkę i nakręcić wolnobieg
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 13 Gru, 2013   

jak chcesz - ja mam kółko 12 cali do chińskiej hulajnogi - bez wolnobiegu jest ale z oponą i hamulcem. Na oponie widnieje napis 12,5 x 2.50 co może sugerować średnicę 12,5 cala. Wolnobieg byś sobie przerzucił najwyżej... Zdjęcia podeślę wieczorkiem bo teraz nie mam jak ich z aparatu przekopiować na kompa.

Zawsze możesz zrobić konwersję na łańcuch zmieniając koło pasowe na silniku na zębatkę. Zębatkę 80 zębów również mam do tego. Brakuje tylko wolnobiegu na kole - jak Ci pasuje to się dogadamy.
Druga sprawa - jak bym dobrze pogmerał to gdzieś w piwnicy powinienem mieć kółka szprychowe o średnicy 12 cali o ile mnie "mój Niemiec" ( Altzheimer się nazywa czy jakoś tak :) chodzi i wszystko mi skubany chowa) tego nie schował gdzieś. To były koła do dziecinnego wózka, razem z oponami i dętkami i jak mnie się pamięta to właśnie miały 12 cali i były 4 sztuki. Minusem jest piasta zastosowana tam ale co za problem dać koło do przeplecenia alb przepleść i wycentrować samemu. Tobie pewnie zależy na obręczy głównie zresztą. Zerknę do mojego "archeo" i pokopię za nimi - a nuż się znajdą...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Gru, 2013   

Paski masz tu: http://www.akcesoria.cnc....kniete_htd3m_15
 
 
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Pią 13 Gru, 2013   

zeeltom - jesteś bogiem, czyli sprawę paska mam załatwioną, też myślałem że jeżeli nie będzie dostępu do paska to zastąpię to przekładnią łańcuchową

Nostusek - w takim razie czekam na fotki, rozumiem że masz taką piastę co się wolnobieg nakręca?

Byłem w sklepie to przy każdym rowerku dziecięcym przy kole 16" były wolnobiegi nakręcane.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Gru, 2013   

Tu masz koła:
http://allegro.pl/felga-s...3784146395.html
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 13 Gru, 2013   

Koło mam identyko co pokazuje Zeltom w swoim linku dokładnie to to pierwsze koło z góry tej sterty. Hamulec jaki posiada moje koło to taka okrągła tarczka opasana szczęką - coś a'la hamulec bębnowy. Sorki za fotki - bluetoth w kompie mi ześwirował a kabel do telefonu wcięło - ot poprostu piątek 13-stego... Jak chcesz to moje koło łącznie z dętką oponą i hamulcem za 40 zł + wysyłka oddam. Wszystko wygląda jak nowe,a opona nie jest zjechana wogóle i również wygląda na niemal nową. Jak mi się tylko uda przesłać fotki z telefonu to wrzucę je tutaj - proszę o chwilkę cierpliwości....
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 24 Gru, 2013   

Jakby co, to mam takie koło, kompletne z wolnobiegiem. A nawet z silnikiem który ma stosowną zębatkę, i łańcuchem. Krótko mówiąc to kompletne podwozie hulajnogi, tylko sterownik się uwalił.
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group