ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektrotechnika dla początkujących
Autor Wiadomość
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Wto 31 Gru, 2013   Elektrotechnika dla początkujących

Jeszcze rok temu prędzej bym postawił, że o tym samym czasie 12 m-cy później prędzej zainteresuje mnie hodowla papug nierozłączek czy innych gadów niż elektryka (mocno powiedziane). Niestety mimo, że na lekcjach fizyki uważałem, to elektrykę omijałem szerokim łukiem uznając ją za czarną magię. Temat e-bika tak mnie wkręcił, że chciałbym poszerzyć horyzonty łelektryczne. Jak macie jakieś ciekawe linki wyjaśniające podstawy albo książki dla matołów, czy jakieś dobre podręczniki z elektrotechniki np do technikum, to proszę linkujcie.
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 31 Gru, 2013   

Na początek trzy prawa: Ohma, oraz prądowe i napięciowe prawo Kirchhroffa.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 31 Gru, 2013   

Chcesz wgłębić się w elektrykę, później może w elektronikę czy po prostu chcesz złożyć ebika?
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Śro 01 Sty, 2014   

Prawo Ohma oraz I i II prawo Kirchofa to podstawa niezbędna - potem zasady działania elementów elektrycznych i elektronicznych oraz elektromechanicznych. Ja jestem elektrykiem z zawodu a z elektrotechniki giąłem nieraz swoich profesorów w technikum do tego stopnia że na maturalnym świadectwie miałem 6-tkę z podstaw elektrotechniki i elektroniki i nie było to "na ładne oczy" - poduczyć Cię prywatnie ??
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 01 Sty, 2014   

A potem do AA się zapiszecie :D Po tych prywatnych lekcjach :D
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Śro 01 Sty, 2014   

Witam wszystkich w Nowym Roku!

Mechano napisał/a:
Chcesz wgłębić się w elektrykę, później może w elektronikę czy po prostu chcesz złożyć ebika?


Chcę złożyć ebika ale chcę też wiedzieć z czym to się je, bo po głębszym zastanowieniu to nie wiedziałem czym się tak naprawdę różni napięcie od natężenia. Na szczęście dokształciłem się na opisach z wodą w rurach abo ludzikach :mrgreen:
Poza tym działam w motoryzacji i np. z akumulatorami stykam się na co dzień. Sprawy mechaniczne nie są dla mnie tajemnicą i to nie tylko teoretycznie ale też praktycznie.
Natomiast elektrykę w samochodzie zostawiałem magikom w ogóle się w to nie zagłębiając.
Muszę się pochwalić, że ostatnio samodzielnie podłączyłem instalację haka przyczepki wg schematu i miernika i choinki nie było. Wszystko działa jak powinno. Wiem, że wyżej dupy nie podskoczę, ale takie proste sprawy mnie cieszą po prostu.

Nostusek napisał/a:
- poduczyć Cię prywatnie ??


To może być problem, bo jako były belefer mam nieznośne nawyki :mrgreen:
Ale jestem otwarty na propozycję.

P.S. Uff na rauszu po sylwestrowym to jest wena:) Wszystkim życzę takowej w nadchodzącym roku na forum co by bogaty wysyp konstrukcji własnych nastąpił.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Śro 01 Sty, 2014   

Cytat:
A potem do AA się zapiszecie :D Po tych prywatnych lekcjach :D


Tzn klub Anonimowy Amper ??
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group