ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przechowywanie LiPo
Autor Wiadomość
kryniek44 
początkujący
kryniek4@wp.pl



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 20
Skąd: Mragowo
Wysłany: Pią 20 Gru, 2013   

Nie wiem skąd bierzecie takie wiadomości , że niby przechowywać w 60% rozładowane..., kontrolować stan baterii co 15 dni...? Producenci zalecają aby w okresie zimowym, w którym baterie leżakują, doładowywać je nie rzadziej niż co 2-3 miesiące. Też zalecają aby jak najszybciej po każdym rozładowaniu je ładować. Producenci nie mają racji???
_________________
Wypożyczam i sprzedaję
www.ekorower.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Gru, 2013   

Do używania dobrze je ładować od razu. Do leżakowania najlepiej się przechowują w stanie częściowego rozładowania. Ot, taki wybryk litu ;)
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Pią 20 Gru, 2013   

kryniek44 napisał/a:
Nie wiem skąd bierzecie takie wiadomości , że niby przechowywać w 60% rozładowane..., kontrolować stan baterii co 15 dni...? Producenci zalecają aby w okresie zimowym, w którym baterie leżakują, doładowywać je nie rzadziej niż co 2-3 miesiące. Też zalecają aby jak najszybciej po każdym rozładowaniu je ładować. Producenci nie mają racji???


Jak nie znasz faktycznej pojemności swojej baterii, to bezpieczniej jest stosować się do zaleceń producentów. To samo, jak masz na składzie wiele różnych baterii.
Większość kolegów na forum całkowicie rozładowuje swoje baterie i może dokładnie określić kiedy mają 60%, ale "zwykły" użytkownik nie ma o tym pojęcia i stąd te zalecenia.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pią 20 Gru, 2013   

Po tym co zobaczyłem w celach z pakiedu Turnigy Hard pack 4s20c przysłanych mi przez jednego z forumowiczów (dziura w owijce, folii celi że mały palec można było włożyć by pomacać lit i polimery czy co to tam w środku jest ) to już się nie boję tego typu cel zasilania.
Sam postanowiłem poświęcić na stratę i przetestować swoją jedną celę Li-ion pryzmatyczną i jedną z pakietu Turnigy . Po przedziurawieniu na wylot gwoździem jednego i drugiego ogniwa nie stało się nic . Po odczekaniu chwilki i podejściu by zbadać to to (a dziurawiłem kijaskiem z gwoździem na końcu ) stwierdziłem że obie cele stały się tylko ledwo ciepłe i nic więcej żadnego dymu , skwierczenia , puchnięcia cel i ognia . Totalnie nic poza odrobiną ciepełka . Napięcie na celach w granicy 4V . Doprawdy nie wiem co robią z nimi ludkowie że im się zapalają , wybuchają itp.
 
 
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Wto 24 Gru, 2013   

Rozladowuja do zera a pozniej je laduja i uzywaja dalej nie wiedzac ze taki lipol po takim rozladowaniu jest juz do d...py i staje sie bomba zegarowa.
Po takim zabiegu jego parametry ida ostro w dol i latwo go przeciazyc i robi sie katastrofa.
 
 
rarek 
dyrektor


Wiek: 50
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 476
Skąd: Ozorków
Wysłany: Czw 13 Mar, 2014   

3,73-3,85v dla Lipoly w okresie przechowywania >2miesiące
_________________
24S LiFePO4 30Ah; 66s2p NiMH 6,5Ah;
26s2p 53Ah lipol; 26s54p 2,2Ah Li-ion;
http://egear.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group