ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Praca buforowa
Autor Wiadomość
jknick
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Gru, 2007   Praca buforowa

Witam!
Troszeczke poczytałem o pracy buforowej ale jeszcze nie wszystko wiem. Wiem że prostownik(albo siłownik chyba...) i odbiornik moze być podłączony w tym samym czasie. Natomiast Prosze Was o jakiś wzór, odnosnie: Jakie mają być parametry ładowania, przy parametrach danego aku, tzn prosze o Podanie parametrów akumulatora i dobranie do niego parametrów ładowania.
Aha, jeszcze jedno. Czy prostownik albo siłownik sam dobiera parametry ładowania? Sam je zmienia w zależności od potrzeb akumulatora? By chyba gdzieś wyczytałem ze ma on w sobie cos, dzieki czemu unikamy przeładowania naszego akumulatora

Z góry Wielkie Dzieki za odpowiedzi!
Pozdrawiam!
 
 
Biker
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Gru, 2007   

Praca buforowa, jak piszesz występuje wtedy kiedy odbiornik jest podłączony do akumulatora i jednocześnie akumulatory są podłączone do prostownika. Prostownik ma w sobie automatykę ładowania przystosowana do danego typu akumulatorów. Po naładowaniu aku, prostownik podtrzymuje tzw. prąd konserwujący, malutki, w momencie kiedy odbiornik pobiera większy prąd pobierany jest on z baterii, a prostownik doładowuje ją stale. Ma to tę zaletę że bateria jest stale naładowana. Jeśli chcielibyśmy pobierać wielki prąd tylko z prostownika wówczas musiał by on mieć tryb pracy zasilaczowej i znacznie większy prąd znamionowy niż prostownik do ładowania. Obecnie produkowane układy ładujące baterię akumulatorów mają obie funkcje zaimplementowane, sterowane są mikroprocesorowo.
Poczytaj o ogniwach które Cię interesują, zobacz optymalne warunki pracy, ładowania i poszukaj układu który to realizuje. Jest wiele specjalizowanych układów scalonych z automatyką ładowania określonego typu ogniwa. Pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group