ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
ładowanie i rozładowywanie akumulatorów
Autor Wiadomość
wózek
[Usunięty]

Wysłany: Śro 30 Sty, 2008   ładowanie i rozładowywanie akumulatorów

mam 2x 73ah maksymalnie przejechałem na nich na jednym ładowaniu 48km,ale przeważnie 40-45km,a ładowanie trwa 9godzin. Z firmy od moje go wózka dostałem takie coś.
co o tym myślicie,prawidłowo napisane?

najlepiej ładować akumulatory (jeśli to możliwe)po przejechaniu około 25-30 km czas ładowania jest krótszy około 14-16 godzin ,rozładowanie maksymalne nie wpływa dobrze na żywotność akumulatorów i wydłuża czas ładowania do około 40-48 godzin,zapalenie się żółtej diody na ładowarce to około 90% naładowania akumulatorów ładowarka powinna być podłączona do ładowania jeszcze około 4-5 godzin.
 
 
eAndre
[Usunięty]

Wysłany: Śro 30 Sty, 2008   Re: ładowanie i rozładowywanie akumulatorów

wózek napisał/a:
mam 2x 73ah maksymalnie przejechałem na nich na jednym ładowaniu 48km,ale przeważnie 40-45km,a ładowanie trwa 9godzin. Z firmy od moje go wózka dostałem takie coś.
co o tym myślicie,prawidłowo napisane?

najlepiej ładować akumulatory (jeśli to możliwe)po przejechaniu około 25-30 km czas ładowania jest krótszy około 14-16 godzin ,rozładowanie maksymalne nie wpływa dobrze na żywotność akumulatorów i wydłuża czas ładowania do około 40-48 godzin,zapalenie się żółtej diody na ładowarce to około 90% naładowania akumulatorów ładowarka powinna być podłączona do ładowania jeszcze około 4-5 godzin.


Q najlepiej ładować akumulatory (jeśli to możliwe)po przejechaniu około 25-30 km
A- jakiej pojemności są akumulatory wymienione w instrukcji - bo to oprócz warunków jazdy i wagi, zwykle przekłada sie na zasięg

Q czas ładowania jest krótszy około 14-16 godzin
A - krótszy od czego?

Q ,rozładowanie maksymalne nie wpływa dobrze na żywotność akumulatorów
A - to prawda im głębsze rozładowania tym krótsza żywotność akumulatora (parametr określony do konkretnego typu akumulatora przez producenta)

Q i wydłuża czas ładowania do około 40-48 godzin
A - przy założeniu okreslonego typu akumulatora i ładowarki

Q zapalenie się żółtej diody na ładowarce to około 90% naładowania akumulatorów
A - to dotyczy pewnie konkretnej ładowarki

Q ładowarka powinna być podłączona do ładowania jeszcze około 4-5 godzin
A - ciekawe dlaczego 4 a nie 5 godzin bo dobra ładowarka powinna być na stałe podłączona i po cyklu ładowania powinna dawać prąd konserwujący akumulatory.

Ogólnie opis dziwny.
Coś takiego:
Q czym się różni wróbelek?
A bo ma jedną nóżkę bardziej od drugiej

Q a dlaczego ma jedną nóżkę bardziej od drugiej?
A bo jeździ na gąsienicach.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 30 Sty, 2008   

To jaest najtańsza wersja ładowarki (sądzę), może nie doładować akumulatorów (szczególnie przy głębszym rozładowaniu).
Trzeba było pytać na FORUM przed zakupem.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
wózek
[Usunięty]

Wysłany: Śro 30 Sty, 2008   

ładowarkę dostałem razem z skuterem inwalidzkim,niemieckiej firmy Meyra którą wszyscy opisują że to mercedesy wśród firm wózków,taaak bardziej Fso ;) ,bo czujnik naładowania akumulatorów też żle działa, po pół roku 2 razy naprawiany.
Pierwsza ładowarka którą dostałem nie ładowała,a po pół roku dali tą. obie mają te same oznaczenia (38-60ah 5h do akumulatorów 2x 73ah)

przez pół roku zanim dali drugą ładowarkę,ładowałem swoją
[/img]
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 30 Sty, 2008   

Sam widzisz, jaki rozrzut pojemności. Musi być rozrzut czasu ładowania.
Do pojazdów zazwyczaj stosuje się lepsze ładowarki, chyba, że sprzedawca oszczędza.
Podobnie ładują pod włos na ALLEGRO.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
wózek
[Usunięty]

Wysłany: Śro 30 Sty, 2008   

Dzięki za odpowiedzi!
no nie będę sie z nimi użerał,szkoda mojego czasu, ale będą przyszłych nabywców tej firmy ostrzegał,że niech sie najpierw spytają jaką ładowarkę dostaną.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group