ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Alarm 8S - jak go przerobić
Autor Wiadomość
Szaczek 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 165
Skąd: Police
Wysłany: Pon 07 Lip, 2014   Alarm 8S - jak go przerobić

Mam pytanie odnośnie alarmów 8S z wyświetlaczem, jak go przerobić tzn. wylutować wyświetlacz?
Czytałem, że kolega Tas tak robi aby zjadały mniej prądu, rozciąć tą koszulkę i który pin wyświetlacza wylutować wszystkie czy jeden konkretny? A może zrobić odpięcie do stacyjki i będą się wyłączały po przekręceniu stacyjki i będę miał dalej wskazania. Nie wiem już :?:
Rozumiem że po tej operacji alarm działa dalej prawidłowo i zapika kiedy będzie potrzeba, u mnie nastawiłem na 3.3V.
 
 
pawel 
początkujący


Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 16
Skąd: m.st. Warszawa
Wysłany: Pon 07 Lip, 2014   Re: Alarm 8S - jak go przerobić

Szaczek napisał/a:
Mam pytanie odnośnie alarmów 8S z wyświetlaczem, jak go przerobić tzn. wylutować wyświetlacz?
Czytałem, że kolega Tas tak robi aby zjadały mniej prądu, rozciąć tą koszulkę i który pin wyświetlacza wylutować wszystkie czy jeden konkretny? A może zrobić odpięcie do stacyjki i będą się wyłączały po przekręceniu stacyjki i będę miał dalej wskazania. Nie wiem już :?:
Rozumiem że po tej operacji alarm działa dalej prawidłowo i zapika kiedy będzie potrzeba, u mnie nastawiłem na 3.3V.


No cóż, najlepiej mieć więcej alarmów niż potrzeba bo spodziewam się że nietrudno uszkodzić alarm taką operacją. Ponadto warto wyposażyć się w jakieś testowe/regulowane napięcie żeby można było szybko sprawdzić czy brzęczyk nadal działa.

Ja wyszedłem z założenia że dioda nie zużywa dużo prądu i postanowiłem ją zostawić na miejscu. Kupiłem natomiast przełączniki kapsułkowe w Leroy Merlin i zainstalowałem tak żeby układ nie pracował kiedy rower nie jest używany.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group