ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bateria 45v/5A ?
Autor Wiadomość
graziano 
stażysta


Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 109
Skąd: Allenstein
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   Bateria 45v/5A ?

Jedzie do mnie, albo wkrótce zacznie jechać, Nine Continent 7x9. Od roweru oczekuję:
- zasięgu powiedzmy 20km
- prędkość 35 kmh jest ok
- momentu obrotowego żeby bez problemów podjechać pod górkę - ważę 85 kg.

Z lektury forum wynika że dostanę to wszystko już przy trzech pakietach 5000mAh i sterowniku 40A. Wiem że więcej pakietów = szybsza jazda, albo rzadsze ładowanie, albo jedno i drugie. Ale mniej pakietów to z kolei mniejsze pudło na ramie i mniej kasy na dzień dobry. A rozbudować baterię sobie mogę w ciągu sezonu.

Powiedzcie czy dobrze rozumuję czy gdzieś tkwi błąd?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

Spokojnie 30A sterownik byłby wystarczający :)
Pamiętaj, że nie powinno się łączyć używanych aku z nowymi, więc rozbudowa aku jest możliwa, ale tylko w miarę szybko.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
graziano 
stażysta


Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 109
Skąd: Allenstein
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

A jak taką baterię trzech lipo naładować? Każdego osobno czy spięte? Ładowarka modelarska ładuje jeden pakiet na raz czy można podłączyć kilka?

I z innej beczki: czemu spina się po kilka ogniw 5A zamiast wykorzystać jedno np. 16A? Finansowo wyszłoby porównywalnie, ale wygoda operowania tym byłaby chyba większa?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

Te pakiety mają stosunek cena/jakość nie do pobicia przez inne typy akumulatorów. Zwyczajnie (zazwyczaj) nie opłaca się używać innych.

Rozsądek nakazuje ładować to poprzez BMSa 12s
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
graziano 
stażysta


Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 109
Skąd: Allenstein
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

OK. A zaproponujesz mi jakiegoś BMSa? Takiego żeby mi obsłużył 45V / 5A i przyszłościowo 45V / 10A? (nie wiem ile to S a ile P :roll: )

Wtedy jeszcze jakiś zasilacz DC jest potrzebny, co? Czy to z sieci zasilane?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

BMS nie ładuje, on tylko nadzoruje ładowanie. Do kompletu musi być też ładowarka, nie zasilacz.
BMSowi nie gra roli ile Ah ma podłączone. Teraz będzie 5Ah, ale później możesz podłączyć 10 czy 15Ah.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Owen27 
początkujący


Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 38
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

Do BMSa podłączasz zasilacz DC koniecznie z ograniczeniem prądowym. Pakiet 12s będzie miał 50,4V i takie napięci musisz ustawić, taki zasilacz powinien być ok :
http://www.ebay.com/itm/4...=item58b4e56878
Zasilacz który będzie miał odpowiednie napięcie i ograniczenie prądowe stanie się ładowarką.
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

Ja aktualnie bawię się w ładowanie trzech pakietów turnigy ładowarką modelarską. Do ładowania przepinam je po prostu z szeregowego połączenia na równoległe. Jeżeli masz zamiar rozbudowywać pakiet to mija się to trochę z celem i bms będzie lepszy. Ja tak robię bo mam 12 pakietów spiętych w 12s4p (no załóżmy bo mam póki co małe problemy), ale przechodzę niebawem w 16s3p i ładowanie dwiema ładowarkami na raz
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
graziano 
stażysta


Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 109
Skąd: Allenstein
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

OK, rozjaśnia mi się powoli.

A czy można zasilać BMSa ładowarką modelarską? Ładowarkę modelarską i tak muszę kupić, ale do roweru wolałbym mieć BMSa. Gdyby się dało, odpadł by mi koszt zasilacza do BMSa.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2014   

Ładowarka od BMSa ładuje wszystkie 12 cel naraz, a ładowarki modelarskie zaledwie kilka.
Jeśli nie chcesz kupować ładowarki do BMSa, to tak jak wspomniał przedmówca - szukaj zasilacza ze stabilizacja prądu na napięcie 50.4V. Ale nie wydaje mi się, byś oszczędził jakąś większą kwotę.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
AdamM 
młodzik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 83
Skąd: Chorzów/Częstochowa
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2014   

tas, to ja tak przy okazji zapytanie odnośnie tego co opisujesz na swoim (jakże pomocnym!) blogu. Tutaj [url=http://ebike.nexun.pl/jak-ladowac-akumulatory/]"jak ładować akumulatory"[url] opisujesz podłączenie BMSa. Dobrze rozumiem że BMS przy takim podłączeniu tylko częściowo spełnia swoją rolę? Tj. nie balansuje poszczególnych ogniw tylko balansuje po trzy ogniwa? Gdyby chcieć rozwiązać to idealnie potrzebowalibyśmy 3xBMS 16s?
 
 
graziano 
stażysta


Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 109
Skąd: Allenstein
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2014   

Jakąś ładowarkę muszę kupić, ale modelarską mam w planach niezależnie od roweru, dlatego myślałem czy da się ją wykorzystać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group