ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odcinanie silnika (tylko przy podłączonych hallach)
Autor Wiadomość
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Pon 16 Mar, 2015   Odcinanie silnika (tylko przy podłączonych hallach)

Witam

Niedawno poskładałem swój rower, nie wiele brakuje mi do końca, ale ciągle męczę się z hallami (chyba). Otóż wszystko jest ok kiedy jeżdżę w trybie sensorless, problem zaczyna się kiedy podłącze halle.
Nawet nie umiem tego dokładnie opisać. Początkowo po wyniesieniu roweru z domu da się parę minut pojeździć do pierwszego odcięcia. Po odcięciu im częściej próbuję ruszyć i częściej się odcina tym z każdą próbą mniej przestaje reagować aż do momentu calkowitego braku reakcji. Wtedy muszę zatrzymać rower, postać z 10 sekund i próbować ruszyć od zera. Dodam że odcinanie jest tylko przy ruszaniu. Jak już silnik wejdzie na obroty to mogę pokonywać nawet ostre podjazdy i nic się nie odetnie...

Halle i spadki napięcia na akumulatorze sprawdzałem, wszystko jest ok, więc zostaje chyba tylko sterownik. Czy ktoś ma jakiś pomysł bo już mam chęć to zostawić i jeździć w trybie bezczujnikowym...
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Pon 16 Mar, 2015   

Może halle są przegrzewane i wtedy się wyłączają. Takie uszkodzenie podzespołów nie jest rzadkie. Jak zimne działa dobrze a po nagrzaniu świruje. Neleżało by spróbować z innym sterownikiem. Jak ustąpi to sterownik a jak nie to czujnki. Taką mam koncepcję. :wink:
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Pon 16 Mar, 2015   

Nie no przegrzewanie to chyba nie może być bo nie ma zależności czy jeżdżę ostro czy powoli i z noznym wspomaganiem. Dostępu do innego sterownika nie mam... jakbym miał to już dawno bym spróbował :P

Tak myślałem że to może zimny lut albo poluzowany kabelek który przerywa od przeciążenia przy ruszaniu, ale to nie tłumaczy dlaczego po zaraz po wyjsciu z domu jest ok. Magia :D
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Mar, 2015   Re: Odcinanie silnika (tylko przy podłączonych hallach)

syntony napisał/a:
... spadki napięcia na akumulatorze sprawdzałem, wszystko jest ok,..

A jak to sprawdzales ? Masz watomierz/pikacz lub choćby alarm/buzer ktory by zarejestrowal lub ostrzegl przed chwilowym spadkiem napięcia i zarejestrowal chwilowy prąd ?
Trochę mi to 'pachnie' chwilowym zejsciem napiecia pod duzym obciążeniem ktore wymusza sterownik.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Wto 17 Mar, 2015   

Też z początku podejrzewałem to samo. Sprawdzałem miernikiem, przy stromych podjazdach i przy kole przyblokowanym hamulcem. Poza tym akku musi być ok skoro wszystko działa z odlaczonymi hallami...
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 17 Mar, 2015   

Odcinanie jazdy na hallach po pewnym czasie to jest normalny objaw usterki. Już kilka razy to widziałem.
Najprawdopodobniej:
- przetarł sie przewód blisko osi i pod wpływem wstrząsów robi się zwarcie i sterownik wywala.
- zalany jest silnik w skutek np uszkodzenia simeringu i woda uszkodziła nóżki halli i od temperatury robi się zwarcie po krótkiej chwili. Sam miałem taki przypadek.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Wto 17 Mar, 2015   

Zalanie odpada bo dzieje się tak od pierwszej jazdy. Zostaje więc jakieś zwarcie, tylko to i tak nie wyjaśnia czemu odcina się przy ruszaniu, a jadąc po mega wybojach już nie.
Ehh, nawet nie ma jak tego zmierzyć bo normalnie na postoju jest ok. zostaje chyba tylko wymiana kabli
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 17 Mar, 2015   

Zrób test halli - U mnie silnik nie był zalany a się uszkodziły. Otwórz sterownik i sprawdź czy podłączenie halli na pcb nie jest uszkodzone (złe luty)
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
syntony 
stażysta


Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 113
Skąd: kielce
Wysłany: Wto 17 Mar, 2015   

Halle już testowałem, wszystkie pokazują idealnie 0-5V.
Jak będę miał wenę to rozkręcę sterownik i zobaczy czy nic tam nie widać. A jak nie to albo spróbuję zmienić kable w silniku albo będę jeździł bez halli :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group