ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedam komplet LiFePO4 - 48V - headway,balancer, ładowarka
Autor Wiadomość
nemo 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 34
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Wto 13 Sty, 2015   Sprzedam komplet LiFePO4 - 48V - headway,balancer, ładowarka

Robię noworoczne porządki.
Mam do sprzedania (najchętniej jako całość, bo już złożone w pakiet ;)
16 sztuk nowych, nieużywanych, 4 razy ładowanych celli Headway 40152S - 15Ah
Do tego bms/balancer 50/100A
Ładowarka do kompletu 3A - 48V
+ komplet łączników, plastikowych gniazd do łączenia w pakiet itp.
Wszystko co potrzeba żeby zbudowac wysokoprądowy zestaw na 48V (57.6V po naładowaniu) do roweru elektrycznego. Każda cella sprawdzona, trzymają napięcie jak trzeba.

Podaje ceny:
80zł/celę = 1280zł
360zł za bms 50/100A http://www.headway-headqu...v-50a-100a-pcm/
260zł ładowarka

Znalazłem też w razie czego 2 manetki "motocyklowe" jakby ktoś potrzebował i wolnobieg na 9 zebatek.

Za całośc wychodzi 1900zł, gratis przesyłka + manetka


pozdrawiam,
Marek
Ostatnio zmieniony przez nemo Wto 13 Sty, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sty, 2015   

ok fajnie a cenowo jak sie to przedstawia?
 
 
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

Podaj datę zakupu ogniw jeżeli możesz
_________________
pozdr
Tomek
 
 
nemo 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 34
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

Kupowałem je jakieś 2 lata temu, nie używane, doładowywane co pół roku.
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Nie 25 Sty, 2015   

lifepo4 mają żywotność 10 lat, to nie liion czy lipo.
używając przez 2 lata nie zauważyłem absolutnie żadnego spadku pojemności, nie miały też żadnych rozjazdów tyle że miałem pinga.
Headway nie jest gorszy i jeżeli to nie żadne fake to można brać w ciemno.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

prosze o info dot napiecia na kazdym z ogniw realne.prosilem na priv 2x moze nie doszlo.jesli z ogniwami jest ok mialbym zainteresowanego kupnem
 
 
nemo 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 34
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

szczerze powiedziawszy nie bardzo rozumiem zasadność pytania. jaki sens ma mierzenie każdego z ogniw? po naładowaniu wszystkie będa identyczne, to chyba oczywiste. takie pytanie nie ma żadnego sensu. jak już to jest sens poczekać nie wiem np pół roku i po pół roku nie ładowania sprawdzić jakie mają napięcia, żeby zobaczyc czy któreś rozładowywuje sie szybciej niż inne. więc jak mam odpowiedziec na to pytanie? po naładowaniu wszystkie mają to samo napięcie.

pozdrawiam,
Marek
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

dla mnie pytanie ma sens, skoro podajesz info ze co pol roku doladowujesz je.nie interesuje mnie wartosc tuz po naladowaniu,to chyba oczywiste.mam lekkie obawy czy napewno wszystko jest ok skoro takie ogniwa ida pod mlotek.mam rozne doswiadczenia z rowerzystami sprzedajacymi dobrej klasy rzeczy,ot co.chce wiec znac wartosci po 2 czy 3 mies,ale zapewne ladowales je wczoraj,a nigdy tego nie wczesniej sprawdzales...bez obrazy ale dmucham na zimne, nie mam ochoty potem jezdzic przez pol polski by zwrocic niepelnowartosciowy towar i sie klocic,pytam przed zakupem.jesli mam miec niepewnosc co do intencji sprzedajacego, wole kupic nowe w chinach,co juz robilem i znamwszystkie oplaty i ryzyka z tym zwiazane.czasem przypomina sie przyslowie tanie mieso psy jedza i wlacza sie czerwona lampka.jeszcze jedno, jak odlaczysz bms ogniwanie beda balansowane i po jakims czasie te roznice sa widoczne lepiej niz jak balansuje ci je bms i po pol roku moze niewiele sie wyjasnic
 
 
nemo 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 34
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   

Prosze do mojej odpowiedzi podejść z przymróżeniem oka, nie chce nikogo obrazić, po prostu miałem dzisiaj nerwowy dzień :)

Proponuję zatem zakup w Chinach pewnych i "sprawdzonych i przetestowanych przed wysyłka cell", skoro niejasne jest moje stwierdzenie w pierwszym poście:
"Każda cella sprawdzona, trzymają napięcie jak trzeba."
Poza tym "mam lekkie obawy czy napewno wszystko jest ok skoro takie ogniwa ida pod mlotek". Bez obrazy rzeczywiście to niesamowicie podejrzane, że ktoś sprzedaje ogniwa LiFePO4, do tego takie niebieskie, przecież powinienem je trzymać do śmierci i być z nimi pochowany.

Ponadto nie sprawdzam napięcia przed ładowaniem, tylko patrzę ile mAh udało się w dane ogniwo wpompować zanim osiągnie napiecie nominalne (maksymalne ładowania). Wtedy daje to w miarę rzetelny obraz ile sie rozładowało od czasu ostatniego ładowania. Ilości sa różne czasem 100mAh na cele czasem 300mAh czasem 500mAh (przypominam, przy nominalnej wartości pojedynczego ogniwa 15000mAh). Procentowe rozładowanie prosze sobie wyliczyć. Poza tym nie robię tego z zegarkiem w ręce co dokładnie 180 dni tylko jak mi się przypomni, i nie prowadzę statystyk ani wykresów napięć poszczególnych cel, bo mam jeszcze życie rodzinne i inne hobby. Ostatnio ładowałem nie pamiętam kiedy, będzie conajmniej z 2 miesiące. Każda z cel ma 3,338-3,340V, a i tak niektóre przyjma troszke wiecej mAh a inne trochę mniej. P.S. Balanser jest nie podpięty wogóle, ładuje ogniwa zawsze pojedynczo ładowarką modelarską.

Z mojej strony end of topic, bo mi się już nie chce udowadniać, że nie jestem koniem i nie zamierzam potem przyjmowac reklamacji, że jedna cela ma o 0,01V mniej niz pozostałe.

pozdrawiam,
Marek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group