ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana akumulatorów żel na li-ion
Autor Wiadomość
Ryszard 
początkujący


Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 38
Skąd: Polska
  Wysłany: Sob 04 Kwi, 2015   Wymiana akumulatorów żel na li-ion

Witam serdeczne Rysiek jestem.
Obecnie posiadam akumulatory żelowe 4x12v 12ah, sterownik 48v20a. Minęło 2 lata od zakupu i teraz mam mały dylemat. Czy zakupić 4 szt. akumulatorów żelowych (poradzę się ewentualnie zeeltom,a jaki konkretnie model wybrać) czy może zdecydować się na akumulator: w miejsce bidonu 48v 8,4ah.
Cenowo wygląda to tak 4xakumulator żelowy 120x4=480zł
Bateria trapez 48v 8,4ah =1500zł
Jak to się będzie miało do obecnego zasięgu zmniejszy się czy zwiększy?
Z akumulatorów żelowych tak jak zeeltom jestem zadowolony ale niestety trochę zmieniły się warunki, baterię trapezową jestem w stanie szybko odpiąć i naładować w domu natomiast żele ze względu na wagę jest mi bardzo trudno.
Ewentualnie czy może ktoś podesłać mi jakieś informacje gdzie mogę takie baterie w miejsce bidonu zakupić.
 
 
Ryszard 
początkujący


Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 38
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

Znalazłem stronę:
https://bmsbattery.com/ebike-battery/684-48v116ah-bottle-09-panasonic-battery-charger-battery.html

Teraz liczymy koszt zakupu
Total $401.90 z przesyłką x3.80=1527zł + 23% = 1878zł z VAT + 2.7 Cło=ok 2000zł
Zamawiając piszemy: Hej ty kolego, proszę wpisać niższa cenę zakupu? (mniejszy podatek) :smile:
Dlaczego bateria w miejsce bidonu? :smile:
Obecnie mam żele 4x12V 12ah (16kg) odpinam, ładuje w domu. (rower w garażu - brak prądu)
Za bidonem przemawia lekkość oraz łatwość demontażu.
Bbateria posiada bardzo dobre ogniwa 18650 jest ich tam 52 szt.
Panasonic NCR18650PF
Tego nie rozumiem. Dodajemy przy zakupie?: https://bmsbattery.com/ebike-parts/637-extra-shipping-cost-or-other-cost-parts.html
Druga opcja dużo tańsza :smile: Zakup ogniw 18650 lutowanie + BMS + ładowarka ale trudności z łatwym demontażem (zależy mi aby mieć baterię w ramie)
Sterownik 48v20a silnik BLDCH 550W/48V Crystalyte
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

Nie zamawiałem nic z tego sklepu ale na 99% cła nie będziesz płacił. Jedynie vat. Z doświadczenia jednak wiem że mimo gdy napiszą niższą wartość to i tak urząd celny ma to gdzieś i dorzuca VAT(mi do paczki 130$ ostatnio dorzucili 70zł mimo że zadeklarowana wartość to 22$ zgodnie z prośbą do kolegi z chin). Zwłaszcza jak wysyłane jest kurierem - potem dzwonisz do nich pytasz sie za co to opłaty a oni sami nie wiedzą, ręce rozkładają i nawet nie ma osoby do kontaktu żadnej.

Dodatkową opłatę w tym sklepie pewnie dorzucasz jak ci będą kazać bo przesylka droższa albo coś.

A co do baterii to ogniwa bardzo dobre, szkoda że taka mała pojemność za tak dużą cenę.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

A nie myślałeś, żeby taki akumulator zrobić samemu? Za takie pieniądze miałbyś o wiele lepsze parametry, np. 9x taki akumulator:
http://www.hobbyking.com/...idProduct=36032
Będzie 15Ah to samo napięcie, masa ok 4.5kg koszta podobne.
 
 
piotrrs11 
brygadzista



Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: Sulejów/Wrocław
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

Jedyna szansa aby uniknąć cła to wysyłka zwykłą pocztą. Deklarowanie innej wartości często na nic się zdaje, szczególnie jak gramatura/rozmiar paczki wygląda na amatorny.
_________________
some random strrrr
 
 
Ryszard 
początkujący


Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 38
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

Turnigy 5000mAh samemu zrobić tak jak TAS coś wspaniałego. :smile:
Multistar High Capacity 4S 16000mAh https://www.hobbyking.com...idproduct=66309 - wygląda też ciekawie kupujesz 3 szt i działasz.
Wspomniane Panasonic NCR18650PF strasznie drogie http://www.bto.pl/B2CProd..._artykulu=48272 licząc po 30 zł za sztukę wyjdzie 1560 zł za same baterie
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

Lepszej proporcji jakość - cena niż Turnigy 5000mAh raczej nie znajdziesz. Pakiet 12s2p da Ci 3 pakiety po 2x Turnigy 5000mAh które naładujesz ładowarką modelarską 8s na 3x. Wagowo jakieś 3kg.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group