ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam dostawy turnigy za 30.000 zł
Autor Wiadomość
DeeX 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 194
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2015   

Prawda jest taka ze sciagajac takie akkusy z chin- bezposrednio od producenta (ktorym na 99,99% nie jest turnigy) mozna ladnie zejsc z ceny. Tyle ze trzeba wtedy walczyc z clem. Ludziki robia rozne myki ze paczka ma isc np do niemiec bo tam jest nizsze clo i przywoza je osobiscie do polski albo znowu paczka z niemiec do polski.

Pomysl nie jest zly... Sam wlasnie wydalem 3900zl na akku z HK.

Musial bys sie jeszcze dowiedziec jak wyglada sprawa z ewentualnymi wadliwymi celami. Przy takiej ilosci na bank cos sie trafi.

Hmmmm :twisted: Jesli wyslesz je do niemiec... a do polski przywieziesz sam samochodem... to nasz US i cala reszta tych pierd... ( :evil: ) nierobow sie o niczym nie dowie! I dzieki temu (moze) ominely by Ciebie te wszystkie restrykcje.
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2015   

DeeX, wszystko ładnie pięknie gdy zamawiasz na osobę prywatną. Gdy chcesz to dalej odsprzedawać i nie są to już małe ilości (bo pewnie minimum 300 pakietów za tą cenę kupi) to lepiej nie igrać z naszą kochaną skarbówką i robić to po bożemu bo tylko kłopotów na głowę można sobie ściągnąć... Takie myki to tylko grube ryby mogą sobie pozwolić a nie płotki z kilkudziesięcioma tysiącami złotych jak my :wink:
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2015   

zeeltom napisał/a:
A co w przypadku, gdy ten ktoś będzie takie akusy sprzedawał na sztuki na allegro?


Od 2005 prowadzę sprzedaż art. motoryzacyjnych na Allegro i mogę powiedzieć, że ten serwis jest najbardziej monitorowany przez "ludzi dobrej woli" i "uprzejmie donoszę". Przez pewien czas sprzedawałem akumulatory rozruchowe ale na małą skalę. Poszedłem jakiemuś typkowi na rękę i nie pobrałem kaucji recyklingowej. Typ okazał się nawiedzonym zielonym, który żyje z takich prowokacji (tak mi powiedzieli później w Inspekcji). Panie z Inspekcji są nawet miłe ale nie mają pojęcia o niczym do tego stopnia, że Ustawę o Bateriach i Akumulatorach znałem lepiej niż one. Urzędnicy potrzebują dupochronu w postaci pisma, więc jeśli coś mnie nie dotyczyło w myśl tej ustawy, to ja musiałem napisać pismo (ostatecznie ileśtam) wyjaśniające, że mnie to nie dotyczy w myśl tej ustawy. Straciłem na to dwa miesiące popołudniowych wolnych od pracy godzin, ponieważ jeszcze im się przypomniało, że w przeciągu 7 lat nie składałem deklaracji od wprowadzanych do środowiska cieczy, gazów i odpadów; pisma takie jakbym co najmniej hutą aluminium był i co z tego, że większość mnie nie dotyczy - trzeba wyjaśnić pisemnie że, pana przedsiębiorcy nie dotyczy. Dlatego proponuję abyś dobrze zapoznał się z ustawą odnośnie litowców, jak wyżej pisał Tas, wymagania nie są aż tak restrykcyjne.
Jeśli będziesz bezpośrednio importował towar od producenta, to jesteś wprowadzającym do obrotu na terenie kraju bez względu gdzie to sprzedasz (w myśl ustawy o BiA, cło to inna para kaloszy).
Pomysł uważam za bardzo dobry. Tylko trzeba sobie to rozplanować na jakieś etapy. Np. w przeciągu 2lat sprzedajesz po cichu, na małą skalę, najlepiej na forum, w tym czasie szukasz najlepszych dostawców i legalizujesz biznes i inwestujesz progresywnie większą kasę.

Odnośnie cła, kiedyś importowałem hamaki z Meksyku (zanim jeszcze Cejrowski wykreował modę na nie w tv) :mrgreen: . To była oryginalna, ręczna robota Majów. Cyrki z cłem były takie, że się z tego wycofałem. Co partia to inne cło, co skład to inna interpretacja. Raz nawet mnie zwolnili z cła, bo to wyrób bawełniany, raz tak przywalili, że ledwo na zero wyszedłem.
 
 
Jarek-LT 
stażysta
www.luxtech.com.pl


Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 137
Skąd: KOLBERG
Wysłany: Sob 25 Kwi, 2015   

ZEELTOM

Jako pierwszy kupię/zamawiam jak najszybciej 12 szt aku . Wyjdż z propozycją cenową dla mnie i ruszaj po pierwszy zakup.
Weż od razu 30 albo 50szt. Jest początek sezonu - rozejdą sie jak świeże bułeczki.

Do innych czytających ta sama propozycja ode mnie. Kupię 12szt. nowych aku.

Potrzebuję baterię 48V i przynajmniej 20Ah.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Musi również być o odpowiednich rozmiarach do mojego poziomka.

Propozycje cenowe na PW. :wink:

Jarek-LT :razz:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Kwi, 2015   

To nie ja to sprowadzam ;) Rzuciłem tylko pomysł i chciałem dowiedzieć się coś o realiach takiego pomysłu ;)
 
 
legend 
brygadzista


Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 240
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 19 Maj, 2015   

Nie jestem pewien czy towar wysyłany z magazynu HK w Europie jest 100% "legalny" w Polsce (w świetle przepisów celnych). Przy małym zamówieniu nikt się nie czepia, ale przy większym to przynajmniej cło i VAT wypadało by odprowadzić. Ktoś mi kiedyś tłumaczył że magazyn w Holandii jest ex-terytorialny (po prostu europejski magazyn chińskiego producenta). Takie zamówienie to zwykły import, ale ponieważ dostawa jest wewnątrz UE, to Urząd Celny nie ma mechanizmów żeby to kontrolować (tak jak w przypadku paczek przychodzących bezpośrednio spoza UE).

Taka luka w prawie... :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group