ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[S] Ładowarka li-ion 8s2A 33.6V Balanser 8-kanałowy reg.
Autor Wiadomość
Dobraku 
stażysta
elektronik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 150
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sob 20 Cze, 2015   [S] Ładowarka li-ion 8s2A 33.6V Balanser 8-kanałowy reg.

Hej. Wpadło mi w ręce podczas sprzątania może ktoś akurat potrzebuje.

1) Ładowarka. Pierwotnie była do żeli jednak przebudowałem ją tak by można było bezpiecznie ładować pakiet li-ion/li-pol 8s. Sprawdzona w boju w idealnym stanie.

2) Balanser 8 kanałów. Wszystkie można wyregulować pr'kami. Jest ustawiony na 4,18V - można dowolnie zmienić . Prąd balansowania max 1A potem przydało by się aktywne chłodzenie.

Sprzedam to najchętniej razem za 120 +15zł kurier.

Rozważę jednak każdą propozycję. Ewentualnie sprzedam osobno.



 
 
Maciej S.
młodzik


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 73
Wysłany: Sob 20 Cze, 2015   

Chętnie wezmę ładowarkę.
 
 
xlineage
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Cze, 2015   

ile wazy balancer?, ladowarka? calosc? ile czasu ładowałeś akumulatory w praktyce i jakie? 2A to max ładowarki rozumiem? możliwe ze bede zainteresowany całością
 
 
Dobraku 
stażysta
elektronik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 150
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Nie 21 Cze, 2015   

Hej. Waga balansera 125g. Waga ładowarki 320g.

Szczerze mówiąc dawno juz tego zestawu nie używałem(zmieniłem rower i napięcie zasialania). Wiem, że od zawsze śmigam na li-ion'ach. Długość ładowania zależy od pojemności akumulatora i od stopnia zbalansowania. Ja miałem zawsze starannie selekcjonowane ogniwa więc u mnie balansowanie szło szybko. Od zapalenia jednej diody do wszystkich nie mijało więcej jak góra 20min.

2A to prąd ładowania( ładowarka ma takie ograniczenie prądowe).

Baterie miałem 8s10p (ogniwa Sony 3.7V 2200mAh).

Co do sprzedaży. Chętnie to sprzedam w komplecie i takiego chętnego będę traktował priorytetowo.

Jeżeli kolegaxlineage, nie będzie zainteresowany to odsprzedam Ci Maciej S., samą ładowarkę.
 
 
Maciej S.
młodzik


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 73
Wysłany: Nie 21 Cze, 2015   

OK czekam na info.
Akurat taki sam balanser zbudowałem miesiąc temu. Brak mi tylko ładowarki
 
 
xlineage
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Cze, 2015   

wezme calosc.
 
 
Gawli1 
początkujący


Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 46
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro 22 Lip, 2015   

Ja bym chciał taki balancer. Ale na pakiet lifepo 8s. Jeśli ktoś kupił to zbuduj drugi. Spokojnie mogę poczekać z 2 tygodnie. W obudowie jakoś albo z izolacją żeby było. Pokrętła może ustawić na 3.65
 
 
Dobraku 
stażysta
elektronik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 150
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw 23 Lip, 2015   

Tylko widzisz tamten się sprzedał a poszedł za 1/3 ceny użytych komponentów (zagracał mi mieszkanie). Jeżeli miał bym coś takiego składać jeszcze raz do tego obudowa to sam wiesz...
 
 
Gawli1 
początkujący


Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 46
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pią 14 Sie, 2015   

To ładna beznadzieja. Bo akurat potrzebuje takie coś do moich aku. Żeby było 3.65 na cele i 8s żeby nie przeładować aku. Bo się zdupi niestety. W ten sposób pozbyłem się pakietu 15ah 12v czyli 4s. A kasiasty nie jestem żeby kupować ciągle nowe. Lepiej by było je jakoś zabezpieczyć przed przeładowaniem. Wystarczyło by mi urządzenie które rozladowuje aku do napięcia 3.65 na cele prądem przynajmniej 1a nie musze wyjaśniać po co. Bo to wiecie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group