ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie w warszawie zapleść silnik w koło
Autor Wiadomość
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Pią 28 Sie, 2015   Gdzie w warszawie zapleść silnik w koło

Mam pytanie, gdzie w Warszawie lub okolicy najlepiej zapleść silnik w koło, chodzi mi o niedrogi serwis, w którym będą wiedzieli jak to zrobić.

Będę potrzebował obręcz i szprychy, możecie polecić coś konkretnego?

dzięki
 
 
lkuc18 
kierownik


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 314
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 31 Sie, 2015   

Mogę polecić ten kalkulator -> http://www.ebikes.ca/tools/spoke-calc.html . Bardzo łatwy w obsłudze.
Dokupujesz szprychy, obręcz, zaplatasz. Nie jest to mega trudne.
Zaplotłem już 4 koła i nigdy nie miałem sytuacji żeby coś pękło mimo że nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tym tematem. Aktualnie mam NC 7x9 w obręczy 20" więc moment obrotowy jest duży a nic się nie dzieje. Zaplecione szprychami 2mm z allegro za jakieś 18zł. Na tym siedzi opona moto do enduro 16". Przetestowane, działa super. Jak chcesz to wrzucę zdjęcie.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 31 Sie, 2015   

Dowiedz się w Wawrze ul. Patriotów, sklep Tandem sport. Prowadzi go byly kolarz ale zajmuje sie również rowerami elektrycznymi.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Pon 31 Sie, 2015   

Dzięki Ikuc za linka, widzę że silnik 9C jest dziwnie (asymetrycznie) wplatany, o co w tym chodzi?
Podeślij jak możesz to zdjęcie, widzę też że są różne opcje, chodzi mi o Cross Pattern, który jest najtrwalszy?
 
 
lkuc18 
kierownik


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 314
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 31 Sie, 2015   

Hmm, nie wiem o co chodzi z asymetrycznym zaplataniem. Ja zaplatam tak jak mi szprychy pasują. Kiedyś miałem NC 7x9 zapleciony na słoneczko (szprychy się nie krzyżują) w białej obręczy 24" - zaplot jest dziecinnie prosty ale podczas chamowania i przyspieszania było słychać jak trzeszczą więc jednak raczej odradzam. W tym momencie mam na 20".
To co mam aktualnie to czerwona obręcz od BMX-a, szprychy z allegro (najtańsze), opona moto 16" (napompowana ciśnieniem 4 bary). Załączam fotki.




Myślę że najlepiej zapleść na 1 krzyż. Teraz mam na 1 krzyż i na słoneczko (tak pół na pół) i jest spoko. Zaplótłbym na 1 krzyż ale silnik ma 36 otworów na szprychy a obręcz 48 więc kombinowałem. Zrobiłem tak jak mi pasowało i jest git. Ogólnie nie ma czego się bać ;) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group