ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmniejszenie napięcia odcięcia zasilania w chińczyku
Autor Wiadomość
hudy147 
stażysta


Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 164
Skąd: Bochnia
Wysłany: Nie 30 Sie, 2015   Zmniejszenie napięcia odcięcia zasilania w chińczyku

Witam Serdecznie Forumowiczów :)
Trafiłem tutaj ponieważ na forum elektroda gdzie szukałem rozwiązania nie znalazłem go :)

Zbudowałem rower elektryczny oparty na silniku Magma 500W 48, sterowniku do niego i baterii li-ion 12s (max 50,4V) (min 36V).

I teraz problem jest następujący;
Sterownik odniża mi prąd kiedy napięcie na baterii pod obciążeniem spada poniżej 42V. Chciałbym zejść niżej z tym napięciem, tak do 38V.

Czy może orientuje się ktoś, czy w takim sterowniku da się obniżyć to napięcie graniczne?
Bo jeśli się nie da to będę zmuszony dokładać ogniw do baterii a to zaś wiąże się z kosztami ogniw i budową nowej ładowarki. Obecnie ładuję rower Imax B6.

Bardzo proszę o pomoc bo mi zależy na spawie :(
W razie czego będę robił kolejne zdjęcia.

20150830_120551.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 842 raz(y) 3,24 MB

20150830_120545.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 857 raz(y) 2,91 MB

20150830_120516.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 835 raz(y) 3,7 MB

20150830_113455.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 765 raz(y) 2,29 MB

 
 
graziano 
stażysta


Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 109
Skąd: Allenstein
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2015   

W takim nie wiem jak, zupełnie nie przypomina mojego. Musiałbyś spojrzeć na Endless Sphere i tam szukać LVC (low voltage cut). Może wyskoczy coś do Twojego sterownika.
_________________
a w dziury niewierzdzam i sie ich nieobawiam bo poprostu mam dobry wzrok
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2015   

Z rozmowy na PW wiem, że koledze hudy udało się zmienić LVC ale ma przetestować i podzieli się odkryciem :D
 
 
hudy147 
stażysta


Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 164
Skąd: Bochnia
Wysłany: Pią 04 Wrz, 2015   

Witam :) Faktycznie udało się zmienić napięcie odcięcia.. a nawet całkowicie je usunąć (przypadkowo ale mnie nie przeszkadza) Rezystor R15 widoczny na zdjęciach z pierwszego postu zmieniłem na 2,4K Ohm. Skutek jest taki, że sterownik nawet na połowie pakietu (24 z 48V) bo tak celowo podłączyłem, chodzi bdb. Sprawdzałem też bez tego rezystora, ale wtedy sterownik nie działa. Nie jestem w stanie powiedzieć jaki rezystor zastosować aby było odcięcie na poziomie np 38V. Kiedyś jak będę miał więcej czasu to potestuję inne wartości oporu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group