ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Capacity cut off - IMAX B8
Autor Wiadomość
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Wto 09 Cze, 2015   Capacity cut off - IMAX B8

Mam połączone równolegle akumulatory w 2p czyli do 10Ah. Pytanie jak ustawić wartość Capacity cut off w ładowarce IMAX B8. Jak ten tryb odcięcia pojemności ustawić? Ja go w ogóle wyłączyłem. Czy to ma jakieś znaczenie? I ostatnie pytanie w prawym dolnym rogu jest wskaźnik pojemności ładowania. Do jakiej wartości powinien on dojść przy zrównolegnionym pakiecie w 2P.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 09 Cze, 2015   

Parametry o które pytasz ustawiasz przed podłączeniem ładowanych ogniw czy baterii do już zasilanej ładowarki a po wyborze zostają zapisane w pamięci. Przekroczenie tak zapisanych wartości podczas ładowania skutkuje wyłączeniem procesu ładowania,w twoim przypadku pojemności.
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Wto 09 Cze, 2015   

sannis, wyłącz w ogóle i nie myśl o tej opcji ;)
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Wto 09 Cze, 2015   

Opcja jest wyłączona ale tak pytam...A powiedzcie mi jeszcze - w trybie balansowania wyswietla mi 0.0 A i w zasadzie z napięcieami na poszczególnych celach nic się nie dzieje. Tryb 8S. 1 cela 4.22V ostatnie 4.16-4,17V. Czekać aż ładowarka się sama wyłączy?
Edit. oczywiście to 0.0A jest po tym jak ładowarka dobiła do tych ca 33,6V
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Wto 09 Cze, 2015   

sannis napisał/a:
Opcja jest wyłączona ale tak pytam...A powiedzcie mi jeszcze - w trybie balansowania wyswietla mi 0.0 A i w zasadzie z napięcieami na poszczególnych celach nic się nie dzieje. Tryb 8S. 1 cela 4.22V ostatnie 4.16-4,17V. Czekać aż ładowarka się sama wyłączy?



Wygląda że
masz nieznacnie rozjechany pakiet. Zaczekaj aż ładowarka sama sobie z tym poradzi.
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Wto 09 Cze, 2015   

To jest w ogóle pierwsze ładowanie pakietu. Wcześniej akusy przeleżały w trybie storage. W trakcie leżakowania spadki napiecia były 0,03 V na celi w stosunku do naładowania fabrycznego. Zrównolegnione pakiety o identycznych napięciach.
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Wto 09 Cze, 2015   

Po 200min ładowania z balansowaniem 8s2p wynik jest taki: C1- 4,22V; C2-4,16V; C3-4,16V; C4-4,16V; C5-4,17V; C6-4,16V; C7-4,17V; C8-4,16V;
Pytanie czy dać szansę ładowarce, bo jednak widać że wyrównuje. Wreszcie czy mogę przerwać balansowanie wyłączając ładowarkę i wznowić ponownie, bo na obiad trzeba jechać :mrgreen: ?
 
 
hudy147 
stażysta


Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 164
Skąd: Bochnia
Wysłany: Pią 11 Wrz, 2015   

Czasami zrównanie takiego pakietu może potrwać kilkanaście godzin. Zależnie od pojemności baterii. Masz C1 za wysoko. Podłącz obciążenie do c1 i rozladuj do 4.15V.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group