ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie napięcie dla regulatora 36v?
Autor Wiadomość
koncki
początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 47
Wysłany: Nie 02 Lut, 2014   Jakie napięcie dla regulatora 36v?

Czekam właśnie na dostawę tego zestawu http://maxev.pl/p47,zesta...-bestmotor.html . Jak myślicie, czy mogę do niego podłączyć 3 pakiety lipolów po 14,8 V połączone szeregowo? Czy może bezpieczniej będzie dać tylko 2?
 
 
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Nie 02 Lut, 2014   

Jeżeli sterownik dedykowany jest do 36v to nie wytrzyma 3 pakietów 14.8V, więc pozostają dwa.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Lut, 2014   

Zadzwoń do chłopaków i spytaj. Handlują tym, to będą wiedzieć najlepiej ;)
Albo tu odpowiedzą, bo są na forum ;)
 
 
koncki
początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 47
Wysłany: Pon 03 Lut, 2014   

zeeltom napisał/a:

Albo tu odpowiedzą, bo są na forum ;)

Na to właśnie liczę :smile:
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 09 Lut, 2014   

Mam od nich taki kontroler i silnik 250 W. Zasilam go zestawem 10s czyli napiecie w pelni naladowanego pakietu to ok 42 V . Rozładowanie do ktorego staram sie nie dopuszczac to 36 V. Z tym ze gdy mialem słabszy ktorys z segmentow to obserwowalem przy dużym obciążeniu, spadek napięcia do ok. 25 V i wtedy wskaznik diodowy pokazuje min napiecia. Przy 21 V może nie ruszyc.
Wniosek : dwa Twoje pakiety to 8S przy pelnym naladowaniu daja wprawdzie ok 33-34 V ale szybko , przy większym obciążeniu spadnie do ok 26-27 V. Będziesz jeździł na granicy i przy malym zasięgu.
No i na koniec - jesli Twoj pakiecik ma 5Ah to za malo. Ja mam ok 12 Ah na ogniwach 18650, lekki rower...
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
koncki
początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 47
Wysłany: Nie 09 Lut, 2014   

Spróbowałem raz podłączyć pakiet 8s, ale panel sterowania od razu pokazał najniższy stopień ładowania, więc odpuściłem. Wg instrukcji kontroler odcina napięcie przy 30 v, czyli 2 pakiety to zdecydowanie za mało. Za to bez problemu jeżdżę na 3 pakietach. Na początku naładowałem je tylko do 3,8 V na ogniwo, ale wczoraj zrobiłem już próbę przy naładowanych do pełna i dało radę. Staram się nie katować silnika. Ani razu nie użyłem nawet trybu "High", bo na "Medium" i tak jadę na najwyższym możliwym przełożeniu. Silnik zimny, kontroler zimny.
Zrobiłem dzisiaj na moim pakieciku ok. 27 km i ten zasięg powinien mi wystarczyć. Dokładnie tyle mam do pracy. Zły będę, jak mi prądu zabraknie akurat na ostatniej górce :twisted: Ale mam nadzieję, że jednak nie zabraknie.
 
 
koncki
początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 47
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

Muszę jednak trochę skorygować to co wcześniej napisałem (na wypadek, gdyby ktoś to czytał :wink: ). Po pierwsze na dwóch pakietach (8s) można sobie spokojnie pojeździć, co najmniej tak z godzinkę. Po drugie będę jednak jeździł na pakiecie 11s, bo niechcący zabiłem jedno ogniwo. I takie zasilanie wydaje mi się optymalne, bo prąd odcięcia regulatora i zadziałania alarmów jest w tym układzie bardzo zbliżony. Tzn. będę miał w ten sposób podwójne zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatorów.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

No i teraz masz zapasik na kolejne 40m-1godz spokojnej jazdy.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
koncki
początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 47
Wysłany: Nie 22 Lis, 2015   

W zasadzie nie mam nic szczególnego do napisania, ale Zeeltom grozi, że mnie usunie, więc się ujawniam :smile: . (Przeglądam forum codziennie, ale bez logowania, a to się nie liczy :razz: ).

Wkrótce miną dwa lata użytkowania mojego silnika przekładniowego (opis w pierwszym poście). Czy po tym czasie warto coś z nim zrobić - otworzyć, przeglądnąć, przeczyścić? Czy też dać sobie spokój, skoro wszystko dobrze działa?
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 22 Lis, 2015   

Dobrze wykonany przegląd nie zaszkodzi a może pomóc.
 
 
koncki
początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 47
Wysłany: Nie 22 Lis, 2015   

No ale muszę czy mogę?
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 22 Lis, 2015   

Mechano napisał/a:
Dobrze wykonany przegląd nie zaszkodzi a może pomóc.

Nie za bardzo mogę się z tym zgodzić, to nie silnik spalinowy a elektryczny który remontuje się gdy coś się stanie a ew. przegląd tylko wizualny.Rozbiórka silnika bez ważnej przyczyny może jedynie zaszkodzić gdy nic mu nie dolega. Co innego gdyby uległ np."kąpieli wodnej" ale nawet wówczas rozbiórka może spowodować rozszczelnienie obudowy i tp. Przemysłowe silniki elektryczne, pracujące nawet w skrajnych warunkach nie mają ustalonego jakiegoś "resursu" pracy po którym należy go rozebrać chyba, że uległy uszkodzeniu np.łożyska czy uzwojenia ale to też praktycznie generalny remont. Sprawdzić wizualnie,oczyścić zewnętrznie nie zaszkodzi ale rozbierać bez powodu to ryzyko uszkodzenia.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 22 Lis, 2015   

Dlatego napisałem, że dobrze wykonany przegląd nie zaszkodzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group