ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
widział ktoś jakąś ładowarkę w polsce 48V 5A?
Autor Wiadomość
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 21 Lis, 2015   

Jesli jest napięcie bez obciążenia a jest odcinane podczas obciazenia, to znaczy ze zadziałało zabezpieczenie prądowe.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 21 Lis, 2015   

zasilacz zachowuje się dziwnie. Podłączyłem diodę schottkiego tak, żeby aku nie cofał prądu do zasilacza. Efekt, który uzyskałem krótkie impulsy. i lampka pracy miga.
Myślałem, może zabezpieczenie prądowe, wziąłem w szereg żarówkę 20W na 12V były impulsy o dużo niższej częstotliwości. przecież dla 20W nie zadziała zabezpieczenie jak ten zasilacz jechał 4 żarówki po 55W połączone szeregowo na 48V (220W) i nie protestował.

Podłączyłem więc 2 diody schottkiego równolegle i nie ma znaczenia, czy jest jedna czy 2. No to wziąłem mostek gretza. impulsy takie same jak przez diodę - jest to zrozumiałe. Wziąłem żarówkę od strony wyjścia zasilania z zasilacza, impulsy znacznie się zagęściły, ale też przygasały i było widać tętnienie. Nie wiem co można by zrobić. Oba zasilacze działają dokładnie tak samo. Wygląda to, jakby zasilacz kontrolował rezystancję odbiornika, ponieważ akumulator daje napięcie ten układ głupieje. Ciekawe co możnaby przerobić, żeby to działało prawidłowo?
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Nie 22 Lis, 2015   

Spróbuj dać na wyjściu obciążenie takie żeby ruszył i dalej akumulator przez diodę szeregową
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Nie 22 Lis, 2015   

U mnie przy "zbijaniu" diodami napięcia z 36V na 28V (ładowarka z Magmy) miałem taką sytuację że przy zbyt małej liczbie diod ładowarka nie przechodziła w tryb "CV", natomiast przy zbyt dużej liczbie diod kończyła "CV" szybciej niż wynikało to z pojemności. Być może Twoja ładowarka również kończy ładowanie uznając że bateria jest naładowana. Spróbuj zwiększyć nieco napięcie czy coś to zmieni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group