ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
czy zwiekszajac napiecie mozna uszkodzic sterownik ?
Autor Wiadomość
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016   czy zwiekszajac napiecie mozna uszkodzic sterownik ?

mam sterownik 36v dedykowany do silnika 500w podaje max 17A pradu dotychczas jeździlem na zelach po dlugich trasach sterownik byl cieply ale nie goracy

czy jak podlacze do niego pakiet 16s czyli 67V czy bez ruszania rowerem to sterownik sie uszkodz po samym podlaczeniu ?
a moze uszkodzi sie gdy silnik zleci podanie 17A pradu

czy ze sterownikami jest jak z silnikami ze nie napiecie a moc i cieplo rozwala sterownik ?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

Pierwsza sprawa, to sprawdzenie napić elektrolitów w sterowniku. 67V może być dużo za duże.
Tam siedzi też 5V i nie wiadomo, czy podoła takiemu spadkowi napięcia. Przewoltowanie o jeden rząd wielkości, czyli o 12V nie powinno zaszkodzić, ale 2x większe napięcie, już nie koniecznie będzie dobrym rozwiązaniem. No i nie będzie ci działać odcięcie napięcia.
Zaryzykować zawsze możesz, najwyżej kupisz nowy kontroler na wyższe napięcie ;)
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

ja mój stary sterownik mocno przewoltowalem, znamionowo miał 36v 25a 12 tranzystorów kondensatory na 63v pakowałem mu 16s czyli 67volt a bocznik zamiast nadlać wlutowałem drut 2,5mm okolo 3 cm :twisted: amperomierz pokazywał 90A w piku znajomy elektronik przecierał oczy :shock: sterownik grzał się jak grzałka ale wytrzymal i znalazł nowego właściciela, oczywiscie właściciel został poinformowany przy sprzedaży że bierze byłą grzałkę bo usunąłem bocznik podsumowując nie zachęcam cie ani nie namawiam do takiego działania tylko opisuję swój przykład
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

Ja ostatnio myślałem, że wytrzyma sterownik 12V zasilanie z 7S.
Kondensatory były ma 50V a tranzystory 75V. Po podłączeniu nie wytrzymał wewnętrzny zasilacz i wszystko ładnie wybuchło. :sad:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group