ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ebike w czasie deszczu
Autor Wiadomość
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Sob 28 Maj, 2016   Ebike w czasie deszczu

Wczoraj podczas przejażdżki złapał mnie deszcz, duży deszcz. Było to ok 50 km od domu.
Przez ok 20-25 minut rower jechał jeszcze normalnie, po czym zaczął rozłączać tempomat, następnie tempomat przestał działać, a potem zachowywał się coraz dziwniej.
Trzeba było bardzo uważać, bo tempomat włączał się w końcu sam, nie dając się nieraz wyłączyć inaczej niż hamowaniem regeneracyjnym. Po czym rower przestał jechać w ogóle.
Pomagało na krótko wysysanie ustami wody z przycisków na kierownicy, ostatecznie przywiozła mnie do domu żona samochodem.

Okazało się że odpowiedzialnymi za stan rzeczy były przyciski na kierownicę, jakie ma chyba większość z nas, chodzi o to:
http://nexun.pl/sklep/268...wnice-4x-cd.jpg

Po dojechaniu na miejsce rozkręciłem te przyciski, z których wylało się jeszcze całkiem sporo wody.
Od dzisiaj zaczynam wozić w kieszeni jakiś woreczek foliowy, którym będę zabezpieczać przed deszczem ten element, wszystkim to polecam.
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Sob 28 Maj, 2016   

Popsikaj wnętrze obudowy np. smarem w sprayu. Jak powierzchnia jest tłusta to woda jej nie zwilża i nie będzie robić zwarć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group