ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak najlepiej zabezpieczyć rower?
Autor Wiadomość
Linteri 
początkujący


Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 15
Skąd: Małopolska
Wysłany: Nie 29 Maj, 2016   Jak najlepiej zabezpieczyć rower?

Witam, jak najlepiej zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Myślę, że najlepiej to kupić zapięcie U-Lock, dodatkowo lokalizator GPS - jaki najlepiej? I jakiś alarm - jaki najlepiej?

Proszę o Wasze propozycję odnośnie zabezpieczenia. Pozdrawiam.
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Nie 29 Maj, 2016   

http://ebike.nexun.pl/blo...ola-na-kluczyk/
I życz powodzenia złodziejowi w pedałowaniu :D
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
Linteri 
początkujący


Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 15
Skąd: Małopolska
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

Jest to dobre zabezpieczenie, ale niestety złodzieje są w stanie przenieść rower - nie jest zapięty przy tym zabezpieczeniu do słupa, drzewa itp.
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

Oczywiście. U-lock lub inne zapięcie też potrzebne ;)
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

niestety zamki nie sa bezpieczne na wiecej niz kilka minut, wystarczy fachowiec ktory sie zaczai na twoj sprzet i uswiadomisz sobie jak zludna jest swiadomosc posiadaczy jakichkolwiek zabezpieczen.polecam ominac reklamy, wpisac na youtube hasla: lockpicking oraz nazwe swojego przyszlego superzamnkniecia .ja sie przerazilem
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

Najlepsza metoda - nie jeździć ebikeim do sklepów, urzędów, uczelni itd itp. Jak masz jechać nawet po bułki i zostawiać gdzieś rower odpusc i jedz innym transportem.
Gorsza jest kradzież z ręki. Wtedy to chyba najlepiej wozic bejsbola albo klamkę jak ktoś ma :smile:
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   Re: Jak najlepiej zabezpieczyć rower?

Linteri napisał/a:
jak najlepiej zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Nigdzie go nie zostawiać. A jak chce się jeździć do pracy to robotę znaleźć taką żeby rower stał w naprawdę niedostępnym miejscu dla osób postronnych. Swój rowerek zabieram do biura i stoi dwa metry ode mnie. W ten sposób nie stosuję żadnych iluzorycznych zabezpieczeń.
Jest jeszcze inne wyjście - jeździć takim sprzętem którego nikt nie będzie chciał dotknąć. Ale nie każdemu to odpowiada.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   



Takie coś działa całkiem dobrze, tajemnicze i groźne :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

Też nad tym się głowię i głowię. Raczej zostanie przy tym, że na uczelni dogadam się z jakimś wykładowcą, żeby mi załatwili dostęp do jakiejś kanciapy/pomieszczenia na klucz i tam będę trzymał, bo nawet na jej terenie zwykłe rowery znikają właścicielom. GPSa pewnie też zamontuję.
 
 
Linteri 
początkujący


Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 15
Skąd: Małopolska
Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

medykmtb oglądałem na Youtube kilka wideo - masakra.
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

kiedys mialem z pierwszym wypasionym rowerem u locka- najwyzszy model kryptonite.po kilku latach przypadkiem zobaczylem jak sie to otwiera i rozpoczalem poszukiwania najlepszego zamkniecia niezaleznie od ceny.skonczylo sie na tym ze jesli nie moge wprowadzic roweru by byl 2m obok mnie to nie jade tam :???: nieco mi to utrudnia zycie ale trzeba sie nauczyc wyklocac ze to urzad, sklep itp jest dla ciebie, ty jestes klientem i oczekujesz mozliwosci bezpiecznego pozostawienia roweru a skoro go nie ma-wnosisz ze soba.reasumujac:zamkniecie tylko gdy przez szybe widzisz sprzet i masz mozliwosc i nerwy na spogladanie co kilkanascie sekund :neutral:przydac sie moze tez silny "dezodorant na komary"
kolego TAS-niestety nasze prawo i zlodzieje ida w zgranej parze na tyle ze zlodziej jesli bedzie chcial ukrasc twojego elektryka i na chama cos uszkodzi a spotka go strzal "Herna" kilkadziesiat volt to skarzy cie, twoj pojazd idzie do ekspertyzy a ty odpowiadasz z K.C. bo on tylko chcial sie "przejechac" albo wrecz "odprowadzic porzucony rower na policje" a zostal porazony z zagrozeniem zdrowia/zycia
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

medykmtb napisał/a:
niestety nasze prawo i zlodzieje ida w zgranej parze

Niestety...i do tego granica pomiędzy wykroczeniem a przestępstwem w wysokości 1/4 płacy minimalnej zdaje się: OK, niech i tak będzie - ale 2. takie wykroczenie powinno być traktowane jak recydywa, a nie, że typ bezczelnie kradnie, byle nie przekroczyć tej granicy - i jest w praktyce bezkarny.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

medykmtb, W okolicy 2004 roku się okazało, że był błąd fabryczny w jednym z zamknięć Kryptonite, dało się to otworzyć długopisem. W reakcji na to producent ogłosił ogólnoświatowy program wymiany i wymienił wszystkie wadliwe na takie, których nie da się otworzyć łatwo. Po tym można rozróżnić dobrą firmę od złej.
Ja jestem za nalepianiem takiej nalepki, ale dltego, że ona czyni rower nietypowym, innym, potencjalnie kłopotliwym, a to jest kolejny agument aby nie kraść, bo po co się meczyć jak obok jest zwykły rower z linką otwieraną sekatorem :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
medykmtb
[Usunięty]

  Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

no ja zdobylem naklejki "uwaga wysokie napiecie" ten sam znak tylko bez napisu. ktos mi jednak zasugerowal ze kij ma 2 konce.wyobraz sobie pana czepialskiego szukajacego dziury w calym,ktory szuka okazji na wlepienie mandatu, mimo ze na niego nie zaslugujesz.zaczynaja sie pytania na ktore ciezko odpowiedziec. a dlaczego jest ryzyko porazenia, czy masz atesty itp. w stolicy roznie bywa.
co do zamkniec jest tez swietna firma abus z milionem atestow i testow producenta..a tu na yt niespodzianka...kilka min i po zamnkieciu za kilka stow
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

Dla mnie to odstraszające działanie takiej nalepki jest trochę problematyczne, biorąc po uwagę typową szemraną podwórkową albo uliczną menelską mendalność - czyli "czego to JA nie zrobię".
Wystarczy jeden typowy "urek" (nawet nie podpity - bo wtedy tym bardziej), który będzie się chciał popisać przed kolesiami, i najpierw szybko, ostrożnie trzepnie ramę czy kierownicę, a potem, kiedy się przekona, że rower nie "kopie" - zrobi mu, co będzie chciał (jak nie ukradnie, to np. zniszczy, ukręci, walnie kamieniem).

Ale - oczywiście, to nie jest opinia z praktyki stosowania takich naklejek, jedynie z praktyki życia tu, na miejscu przez wiele lat i praktyki stykania się czasem z podobnymi zachowaniami.
Takie typowo ruskie szpanowanie, ale i u nas nierzadkie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group