ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kalibracja prądu
Autor Wiadomość
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Czw 16 Cze, 2016   Kalibracja prądu

Po raz pierwszy udało mi się rozładować baterię do zera z zamontowanym watomierzem. Rozładowałem go w celu kalibracji.

Wstępnie skalibrowałem watomierz tak, żeby pokazywał 45A prądu z baterii (zewnętrzny bocznik). No i pokazuje, jak ruszam i dam gaz do dechy w trybie normal to jest ok. 45A i wraz z prędkością oczywiście spada, natomiast tak skalibrowany watomierz zmierzył mi 27,15 Ah prądu, przy czym teoretycznie powinno być 25 Ah (20 kostek turnigy, 16s, pakiety prawie nowe).
Można by przyjąć że niezgodność wynika nie z faktycznie większej pojemności baterii, tylko z zawyżania wskazań amperomierza.
Zważywszy jednak, że używam zewnętrznego bocznika, to de facto mierzony prąd powinien być jeszcze większy, bo przecież wchodzą w grę straty samego sterownika.
Mierzył ktoś może faktyczny maksymalny prąd jaki pobiera 45-amperowy sterownik blokowy od GT?

Chciałbym skalibrować watomierz tak, żeby mi pokazywał faktyczne wartości, a nie jakieś naciągane.
Czy możliwe jest, że nowe LiPo mają większą pojemność, niż teoretyczna?

Nie mam do baterii podłączonego żadnego innego obciążenia poza watomierzem od Michała.

Czy ktoś z Was używa może bocznika 60A/60mV z tym watomierzem i może podać mi wartość CI jaką wpisał w konfiguracji? U mnie jest obecnie 0,016. Natomiast z obliczeń mi wyszło ok 0,013, przy zmierzonym oporze bocznika 1.1-1.2 mOhm, pomiar niestety zaokrąglony bo na granicy dokładności mojego miernika.

Inna możliwość, to że ten sterownik wcale nie ma 45A, tylko około 40... Jak to jest u Was?
 
 
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Pią 17 Cze, 2016   

Naprawdę nikt nie mierzył prądu pobieranego przez GT1500W?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 17 Cze, 2016   

45A.
Moim zdaniem pomiar masz ok, zapisz 27Ah jako 100% i się ciesz :)

1. Dokładności pomiarowe watomierza
2. Nowe pakiety potrafią mieć 5.15Ah

no i masz "gratis" 2Ah... :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Sob 18 Cze, 2016   

Dzięki Tas, co prawda wychodzi "dużo więcej więcej" ;) prądu niż z teoretycznych wyliczeń powinno być, ale chyba rzeczywiście bliżej prawdy będę jak uznam, że prąd z baterii to minimum 45A.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group