ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
montuje moje kolo z silnikiem - help :)
Autor Wiadomość
kic 
początkujący
:)


Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 35
Skąd: pruszków
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   montuje moje kolo z silnikiem - help :)

Czesc

Zaraziliście mnie swoim hobby to teraz zawracam Wam głowę. Mam nadzieje ze nie będę robił tego często i mnie nie pognacie. Dzis zamierzam założyć kolo z silnikiem 10x6 kaseta.
Kolo juz jest gotowe , napompowane i po pracy zaczynam. Wiem ze pytania pewnie dla Was śmieszne ale dla mnie to technologiczny everest :)

1) Czy będę musiał zdejmował kasetę aby zamontować moje kolo z silnikiem? (jeśli tak to muszę kopić bacik według wujka googla)

Wczoraj tez zdejmowałem kolo ale zdemontowałem nie wiedzieć czemu przerzutkę nim załapałem że chyba od drugiej strony motylkiem to zdejmę. Wczoraj doprowadziłem rower do stanu przed demontowania przerzutek i dziś drugie podejście :)
tarcza hamulca mnie zmyliła i dlatego zaatakowałem od strony przerzutek :P

Wolę byc jednak biurwą bo życie jest wtedy proste. Włącz komputer , wyłącz komputer zapisz excela :P

pozdrawiam
kic
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   

Nie wiem jaką masz ramę, ale generalnie nie ma potrzeby zdejmowania kasety. Nie wiem jaki masz dropout na widelcu jeżeli mniej niż 135 mm to będziesz przy zakładaniu koła musiał widelec trochę rozciągnąć, ale kaseta ani przerzutka nie powinna stanowić problemu przy montażu.
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   

Koło wejdzie w całości z kasetą :) musisz przekręcić tarcz ze starego koła na silnik. Po założeniu pamiętaj ostrożnie nim ruszyć, bo być może zacisk będzie zbyt blisko i będzie rysował silnik - wtedy potrzebujesz podkładki pod tarcz
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
kic 
początkujący
:)


Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 35
Skąd: pruszków
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   

Dziękuje za slowa otuchy. Zatem wraca mi wiara we wlasne sily :)
jak dobrze pojdzie to zaczne marudzic jak bateria przyfrunie :P

Pozdrawiam
kic
 
 
kic 
początkujący
:)


Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 35
Skąd: pruszków
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   

Kolejny problem bo nie da się tego zdemontować. Będę rozwiercal. Da się coś takiego kupić?
Ech nie będzie łatwo.

1471024996484-1954766333.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 396 raz(y) 2,37 MB

14710249007541395470135.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 333 raz(y) 2,52 MB

 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   

Szukaj np. na Allegro pod hasłem hak przerzutki możesz też dodatkowo dopisać firmę ramy. Napewno cos dobierzesz :)
 
 
kic 
początkujący
:)


Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 35
Skąd: pruszków
Wysłany: Sob 13 Sie, 2016   

Zdjolem ten hak i przymierzlem silnik ale haka na os silnika nie wloze a nie bede wbijal bo zerwe gwint. Jesli hak od przerzutki nie wejdzie to rozumiem ze xostaje tylko 9 dystansow i kaseta jednorzedowa bez przerzutek?. Silnik na kasete mam

Jestem jednak nieskalany technicznym zmyslem. Kto w warszawie lub okolicach pruszkowa pomoze mi z tym montowaniem kola i kasety. Oczywiscie za zaplata za poswiecony czas. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group