ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[nieaktualne]
Autor Wiadomość
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1334
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Gru, 2016   [nieaktualne]

Witajcie. Posiadam akumulator li-ion zgrzany własnoręcznie zgrzewarką punktową :) na ogniwach samsunga (nowych, pochodzących z demontażu większych pakietów z uszkodzoną elektroniką).

Wszystkie pakiety był testowane ładowarką modelarską icharger 4010 DUO pod maksymalnym dopuszczalnym obciążeniem. Akumulator budowany z przeznaczeniem do silników przekładniowych i sterowników 6 mosfet 17A. Super sprawa do przevoltowanej przekładniówki 24V na małym kole 20" wtedy ebajk poleci ok 40km/h i do 36V przevoltowanej na 48V w kole 26-28" w tedy ebajk poleci ponad 30km/h.

Możemy tym akumulatorem zasilać również silniki GIANT na sterowniku 17A.

Akumulator został zbudowany na ogniwach samsunga INR1865029E, także wydajność prądowa jest 1C i 2C prąd chwilowy. Ogniwa mają ok. 42mOhm, więc co tu dużo mówić są nowe, a kosztują jak używane :) W cenie ładowarka do li-ionów na 48(54,6V) oraz BMS zabezpieczający ogniwa. Cena myślę, ze rewelacyjna, bo 990zł za gotowy akumulator z łądowarką i BMSem.
Złączka prądowa xt60 przylutowana do baterii + końcówka ko kompletu w zestawie.

Wymiary są niewielkie, a akumulator budowany na ogniwach wg danych producenta przy max obciążeniu 1C 2750mAh 6P * 2750mah = 16500mAh, wg testów ichargerem akumulator ma 17,1Ah. Można z niej pobierać 17A prądu ciągłego.

Wszystkie zespoł cel są równiutkie, więc zapewne będzie komuś długo służyć.

Tutaj jeszcze fotka pakietu i zgrzewów, jak widać wszystkie kable estetycznie poukładane i puszczone w dodatkowych termokurczkach, aby dobrze zabezpieczyć je mechanicznie.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
Ostatnio zmieniony przez glebor Pią 16 Gru, 2016, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Gru, 2016   

Ile jest mm2 taśmy między sekcjami?
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1334
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Gru, 2016   

Pakiety sa zgrzewane po 3 i 2 takie rownolegle. Na kazde 6p wychodzi podwójna taśma 8mmx0.18 tasma z nexuna wiec robione z zapasem prądowym.
Ile mm2 nie liczylem powierzchni tasmy.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Gru, 2016   

Używasz tej taśmy tak? http://nexun.pl/sklep/ele...na-8x015mm.html

Jeżeli tak jak mówisz między sekcjami jest dwie takie taśmy czyli przez obie płynie prąd maks 17A(chwilowy 35A, 2C) to na jedną taśmę masz 8.5A-17A.
Zdecydowanie nie jest to zapas :roll: Zwłaszcza, że używasz stalowej taśmy a nie niklowej(3x lepszej).
W kolejnych pakietach jakie będziesz robił radzę dać Ci więcej taśmy bo może skończyć się to poważną awarią.
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1334
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Gru, 2016   

Tak dokładnie takiej. Jeżeli możesz dokładniej nakreślić temat, na podstawie czego szacujesz, że ma ona przepustowości 8,5A?

Wiem, że doświadczenie masz większe niż ja w tym temacie, więc chętnie wysłucham wszystkich wskazuwek, ale tak się składa, że sprawdzam termometrem laserowym wszyskie akumulatory pikam impulsami po celach w procesie testowania, żeby wszystko było ok.
Taśma miała 35 stopni na jedno łączenie przy 25A (9P /1C), więc w tamtych akumulatorach podogrzewałem 3 sztuki na 9P. Każda taśma ma po 8 punktowych zgrzewów na każdym ogniwie. Gdybym zostawił te 25A na jednej taśmie zapewne też nic by się nie stało, ale wiadomo, trzeba robić porządnie, bo sprzedaje to na forum, a nie OLX.

Wg tego doświadczenia idzie faktycznie jedna taśma na 8,5A, więc w tej baterii są 2 na 17A pomiędzy każdą sekcją na odcinku 3cm dogrzane do kolejnych 2 blaszek do których zgrzane są ogniwa. Taśma jest zupełnie chłodna przy rozładowywaniu maksymalnym prądem i zapewne nic się z nią nie dzieje. Seryjne akumulatory samsunga były w pakietach 10S i miały tylko jedną taśmę o podobnej grubości. Rzekłbym, że jest conajmniej 50% zapasu.

Cenna uwaga z taśmą niklową bo będę zgrzewał teraz baterie na sony US18650VTC5 i VTC6 do jakiś fajniejszych konstrukcji.

Weźmy pod rozwagę sterownik 17A i przekładniówkę. Na starcie ciągnie 17A potem schodzi z prądem do kilku amperów. Do sony VTC5 będzie taśma niklowa 10mm/0,2.

Myślę, że jak do gotowego akumulatora przy cenie ogniw 10zł/szt przy uwzględnieniu mojej roboty, taśmy, elektrod bateria jest godna polecenia. Najważniejsze to równe cele, zeby potem się nie rozjeżdżały.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Gru, 2016   

glebor napisał/a:
na podstawie czego szacujesz, że ma ona przepustowości 8,5A?

Nigdzie nie napisałem, że tak szacuję. Policzyłem tylko ile u ciebie przez jedną taśmę przechodzi.

Ale przytoczę grafikę z konkurencyjnego forum. Tego powinieneś się trzymać. Wynika z tych danych również to, że w pakiecie o którym mowa masz co najmniej 2 razy za mało taśmy między sekcjami.


Z doświadczenia mogę powiedzieć, że ja daję więcej niż 1mm2 taśmy na każde ogniwo. W dużych pakietach nawet 1.3mm2 czystego niklu na każde ogniwo.

Jeżeli już piszesz w ogłoszeniu o porządności to o nią najpier zadbaj :wink:

Przykłady tragicznych pakietów:
https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?p=1235255#p1235255
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1334
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Gru, 2016   

To jest uzasadnienie. W takim razie wycofuję sprzedaż tego akumulatora i zastosuję się do powyższej tabelki. Byłem pewien, że jeżeli taśma pozostaje zimna, to można ją bez problemów stosować. Bezpieczeństwo użytkowników jest najważniejsze! Zawieszam sprzedaż przynajmniej do czasu poprawienia ilości taśmy.

Temat do zamknięcia!

Dobrze, że w odpowiednim momencie się doinformowałem, gdyż teraz wszystkie baterie będą już odpowiednie. Chyba, że masz jeszcze jakieś sugestie na co zwrócić uwagę.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group