ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Nietypowa usterka silnika
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Lip, 2011   Nietypowa usterka silnika

Koło stanęło. Po rozebraniu okazało się, że jakimś cudem ukruszył się kawałek magnesu i wpadł w szczelinę blokując koło. Przy okazji fotki koła w środku.








 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 30 Lip, 2011   

Oj, poszukaj usterki -przyczyny. Coś musiało uderzyć w magnes, albo któryś się odkleił na wybojach lub kilka i nastąpiło jakieś przesunięcie.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Sob 30 Lip, 2011   

Będzie żył ?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

Żyje, odesłać na adres nadawcy?
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

No niestety, to mój silniczek, usterka pojawiła się po około 500km. Mam nadzieję że nie wpłynie to ja jego żywotność... Zeeltom mam prośbę, sprawdź czy wszystkie magnesy są dobrze przymocowane, żeby za tydzień znowu mi się jakiś nie poluzował. Zobacz też czy coś go nie ogranicza bo mam wrażenie że coś go hamowało, być może to ten opiłek.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

Magnes neodymowy nie ma prawa sam z siebie się oderwać, ani odłupać. Musiało być jakieś uderzenie, albo inne nieszczęście. Tor prowadzenia jest oczyszczony, bez opiłków i innych elementów. Kółko kręci się bez oporów (poza magnetycznymi). Na żywotność to nie wpłynie. Jedynie łożyska mogą się za jakiś czas wysłużyć. Magnesy są mocowane własnym polem magnetycznym i żeby je przesunąć potrzeba naprawdę dużej siły. Normalnie same z siebie nie powinny się przesunąć. Przed rozebraniem silnika, kręcąc ośka były opory i blokowało obroty. Teraz obraca się bez problemów. Czyli wysyłam na adres w Lublinie.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

zeeltom napisał/a:
Musiało być jakieś uderzenie, albo inne nieszczęście
To ja przytoczę fragment tekstu który jest umieszczony na liście przewozowym znanej firmy kurierskiej. Dotyczy on prawidłowego pakowania uprawniającego do ewentualnych reklamacji.:

"..... • Próby wysokościowe – czyli upadek z wysokości ok. 60 cm powinna przejść każda przesyłka , gdyż firmy kurierskie korzystają z automatycznych sortowni. .... "
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

60 cm to nie jest specjalnie wysoko. Ale żeby się oderwał magnes neodymowy o wielkości łebka zapałki, to naprawdę potrzeba olbrzymiego przyspieszenia, bądź opóźnienia. Szczególnie, gdy jest przyklejony do metalu i trzyma go pole magnetyczne.
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   

Szkoda że nie robiłeś jakiegoś filmiku, jak rozbiera się takiego typu silniki:D
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   

Trzeba być trochę brutalnym ;) Dekle zdejmuje się po wbiciu ostrego noża w szczelinę między deklem a silnikiem i podważaniu z obu stron jednocześnie w kilku punktach obwodu dekla. Oczywiście po odkręceniu wszystkich śrubek. Wyjęcie środka, to oparcie osi o podłoże i mocne naciśnięcie obręczy. Wychodzi bez problemu. Trzeba tylko uważać by nie uszkodzić przewodów wychodzących z osi. O podłoże opieramy stroną osi, gdzie nie ma przewodów.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Śro 03 Sie, 2011   

Ale gdy silnik nie jest zapleciony to chyba nieco trudniej wypchnąć i przydał by się ściągacz czy też da radę ?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 03 Sie, 2011   

Da radę, takie też rozbierałem ;) Czasem trzeba posłużyć się imadłem :D
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 03 Sie, 2011   

Jest ciężko ale jak się zapnie oś w imadle to da się zdjąć "ręcami". Przynajmiej w przypadku crystalite 4xx
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 03 Sie, 2011   

Polak wszystko potrafi ;)
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Pią 05 Sie, 2011   

Paczka wróciła, cała ale do centrowania... FUCK UPS
Gość jak mu położył paczkę to było słychać metaliczne walniecie w obręcz. Tomasz, było podłożyć trochę gazet pod spód i na górę paczki. Poza tym wszystko ok i dzięki za szybkie załatwienie sprawy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group