ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Układ do przerywania ładowania po naładowaniu.
Autor Wiadomość
Kaytec
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Sie, 2011   Układ do przerywania ładowania po naładowaniu.

Siemka. Mam ładowarkę impulsową 1.6A - model LB32, która nie ma kontroli ładowania. Co prawda ładowarka jest wyposażona w dwie diody, w środku ma nawet lm324 pracujący jako komparator, jednak działa to tak że ładuje cały czas. Sprzedawca oczywiście o tym informuje stosowną naklejką, że brak jest tej funkcji. Ciągłe patrzenie na miernik i ręczne kończenie ładowania jest bardzo uciążliwe.

Krótkie pytanie, czy macie jakiś sprawdzony układ do przerywania zasilania po osiągniecie odpowiedniego napięcia, dla dwóch akumulatorów 12V, czyli komparatora z histerezą pracującego z napięciem do 30V.

Pozdrawiam.

Ps. może ktoś rozszyfrował tą ładowarkę i wie co trzeba zrobić? Bo część niskiego napięcia jest rozwiązana co najmniej dziwnie.
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   

Swego czasu byl tu chyba post ze schematem regulatora na lm317 (choc moze to nie to forum - sory to dawno bylo). Ale był bo sam sie zastanawiałem nad zrobieniem takiego układu (w zasadzie calego pakietu ukladów osobno do kazdego szeregu), jako balansera do li ion. Ostatecznie prościej mi było kupić ładowarkę modelarską.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group