ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Miernik napięcia akumulatorów
Autor Wiadomość
maniakev
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 124
Wysłany: Śro 17 Sie, 2011   Miernik napięcia akumulatorów

W czeskim Amaterske Radio Prakticka Elektronika 7 2011 str 11 jest opisany taki właśnie miernik z wyświetlaczem LCD. Dostępny kod źródłowy + hex + wzór płytki + schemat.
Opis po czesku hehe.
http://www.strasil.net/in...omobil-voltmetr
Wersja przetłumaczona przez translator

Można zamówić płytkę, zaprogramowany procesor lub gotowca.

Opis:





lub

http://img827.imageshack....omierzstr11.jpg
http://img269.imageshack....omierzstr12.jpg
http://img638.imageshack....omierzstr13.jpg

Uploaded with ImageShack.us
 
 
rs232 
stażysta
EV designer


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 170
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 17 Sie, 2011   

Widze ze ten uklad za wiele nie robi :) ile chcesz wydac na taki modul pomiarowy ?

W ilu punktach potrzebujesz wykonywać pomiar ? Na ilu celach ?

Kosz calosci nie liczac PCB to kwota 90-120 PLN, oczywiscie jezeli masz programator ISP czy tam JTAG. Nie chce starszyc ale jezeli nie skladales obwodow SMD to troche sie pobawisz, mam pewne doswiadczenie z elektronika wiec wiem co mówie.

http://rs232.elektroda.eu..._2011_05_12.pdf
_________________
Osprzet dla EV - zadaj pytanie ja odpowiem.
iBMS - Battery Monitor System
Balancer Li-Pol Li-Ion
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 17 Sie, 2011   

Ciekawa lektura karty katalogowej. PO jej zakończeniu naszła mnie następująca refleksja. Gdybym nie czytał tego forum nie wiedziałbym do czego to służy. Do kogo kierujesz tę ofertę? Od elektronika do elektronika? Nie każdy się na tym zna. Jaki jest twój target? Na dzień dzisiejszy pewnie 99% pojazdow elektrycznych powstajacych w tym kraju to rowery elektryczne. Ja osobiście potrzebuję miernika który w prosty sposób pokaże mi chwilowe napięcie i prąd ewentualnie wyliczy waty. Drugą funkcją NIEZMIERNIE POTRZEBNA jest pomiar napięć na celach. W zastosowaniach rowerowych tak do 100V czyli ze 32 cele maxymalnie. Zamontuj to w rowerze, zrób filmik pokazujący zalety urządzenia w działaniu jak i prostotę montażu i przekonaj mnie, że własnie tego potrzebuję.
 
 
Kaytec
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   

toft napisał/a:
...Do kogo kierujesz tę ofertę?...


Przecież jak wół w pierwszym zdaniu jest napisane. Kolega maniakev tylko prezentuje artykuł z czeskiej gazety, a nie sprzedaje układ.
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   

Kaytec -ja nie do kolegi Maniakev tylko do kolegi od iBMS. A jeśli chodzi o "pierwsze zdanie z wołem" to nie wiem o co Ci chodzi.

EDIT: Kaytec - chodzi Ci o pierwsze zdanie w karcie iBMS? To się nie rozumiemy. Mi chodzi nie o to do jakiego urządzenia tylko do jakiej grupy docelowej ludzi.
Nie jestem elektronikiem. Ani elektrykiem. Nie odrozniam diody od tranzystora (no może przesadzilem). Nie umiem lutować. Nie znam sie na wielu sprawach. Pojazdamy elektrycznymi zajmuję się jako niezrealizowaną dziecięcą pasją.
Po prostu przy wyborze czegoś skoro się nie znam, a muszę wybrać kieruję się innego rodzaju przekazem. W przypadku turnigy watt meter, cycleanalist itp itd czytaam forum, ogladam youtuba itp i widze albo fajne urzadzenie ktore chce miec i zadowolych ludzi którzy z niego korzystają albo kiszkę. I wiem co wybrac. Musze stosowac takie kryterium. Kazdy musi w zyciu. Dzisiejszy swiat jest zbyt skomplikowany. Jak mam do wyboru trzy rodzaje proszkow na bol glowy to nie wybieram na podstawie analizy badan naukowych tych proszkow na grupie reprezentatywnej, tylko pytam kumpla albo zone albo ogladam reklame. Zony nie boli głowa i dalej ma cała watrobe? OK tez to wezmę.
a TU ((iBMS) tego nie ma. Jest ciekawy produkt. Opisany technicznie. Ogólnie opisany do jakich zastosowań. Ale nie ma tego co pozwala komus kto sie nie zna dokonac wyboru/ podjac decyzję. Nie widzialem ani jednego filmu w jezdzacym rowerze czy innym pojezdzie. Poza samym autorem nikt tego nie kupil i nie testowal (mówię - tu na forum). Sam autor też NIE CIESZY sie publiczne ze swojego wytworu prezentując chocby i rower iBMS.
Mam nadzieje ze po tym dlugim wywodzie wreszcie zostanę dobrze zrozumiany. Zwłaszcza przez kolegę RS323.
 
 
rs232 
stażysta
EV designer


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 170
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   

Szanowny kolego toft prosze o kontakt na priv, wysle iBMS do testów na 7dni, jezeli nie spelni oczekiwan prosze go odeslac sprzet z powrotem. Prosta pilka :) Cóż nie jest to chinski produkt trzaskany w tysiacach sztuk.

Nie wiem po co sie spinac, jezeli chodzi o filmiki jezeli to kogos uszczesliwi to pogadam z paroma osobami ktore korzystaja wlasnie z iBMS i moze cos podesla z laski swojej.
_________________
Osprzet dla EV - zadaj pytanie ja odpowiem.
iBMS - Battery Monitor System
Balancer Li-Pol Li-Ion
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   

Co do takiego układu który mierzy napięcie aku to widziałem sprytny na PIC-u w AVT jako kit... Mierzy dwa napięcia , raz prąd i podaje temperaturę - na wyświetlaczu 16 x 2 znaki

Całkiem sympatyczna konstrukcja i kosztuje na nasze w przeliczeniu 5 razy mniej..
http://sklep.avt.pl/p/pl/...ruchomiony.html
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 19 Sie, 2011   

RS232 dziekuję za propozycję. Jakieś filmiki z działania mile widziane. Nie spinam się. Poprostu trochę mialem wrażenie, że zrobiłeś coś i nie zależy Ci tak do końca na sprzedaży:). Ale chętne potestuję. Jednak (jak widac po moich porach odwiedzin forum) odezwę się we wrześniu bo teraz mam bardzo dużo pracy i nie mialbym czasu się tym bawić. Pozdrawiam:).
 
 
mikews
[Usunięty]

Wysłany: Śro 24 Sie, 2011   

rs232 napisał/a:
Nie wiem po co sie spinac, jezeli chodzi o filmiki jezeli to kogos uszczesliwi to pogadam z paroma osobami ktore korzystaja wlasnie z iBMS i moze cos podesla z laski swojej.


Chętnie bym coś podesłał ale kolega od 4 miesięcy nie przysyła mi iBMSa i nie jest to przypadek odosobniony :sad:
 
 
rs232 
stażysta
EV designer


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 170
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 24 Sie, 2011   

Prosze o adres na priv bo go nie mam :) wiec ciezko cos wyslac nie majac adresu.
_________________
Osprzet dla EV - zadaj pytanie ja odpowiem.
iBMS - Battery Monitor System
Balancer Li-Pol Li-Ion
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 24 Sie, 2011   

Można wysłać linka do filmiku o ibms np na youtube. Nie trzeba adresu zamieszkania.
 
 
rudzik6
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Paź, 2011   

A może taki , taniutki wskaźnik:

http://allegro.pl/wskazni...1845824969.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group