ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogniwa 26650 LiFePo4 3.2v 3.4Ah, 10A ciągłego, IR AC 12.5mOh
Autor Wiadomość
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Pon 17 Lip, 2023   Ogniwa 26650 LiFePo4 3.2v 3.4Ah, 10A ciągłego, IR AC 12.5mOh

Sprzedam jak w temacie, nowe ogniwa z demontażu, jedne z najbardziej żywotnych ogniw na rynku, po ponad 4000 cykli i wciąz mog mieć nawet ok. 80% pojemności początkowej. Chemia jest bardzo długowieczna w porównaniu do LiIon i znacznie bezpieczniejsza. Prawie płaska krzywa rozładowania daje długo stabilne napięcie.
Wolne od problemów ogniw pryzmatycznych-nie puchną, nie reagują tak mocno na przeładowanie lub zbyt niskie rozładowanie, można zbudować z nich akumulator o praktycznie dowolnym kształcie. Koniec zmartwień o kompresowanie cel itp. Jedno ogniwo znosi ok. 10A ciągłego rozładowania 100%-0% zachowując bezpieczną temperaturę. Oddaje pod takim obciążeniem jako jedno z niewielu fabryczną pojemność deklarowaną przez producenta - 3.4 Ah, a z reguły jest to więcej jak widać na zdjęciu z rozładowania. IR AC ok. 12.5mOhm (+ - 0.5mOhm)
Ogniwa występują w 2 kolorach, taki jak na zdjęciu oraz różowy, parametry takie same. Możliwa sprzedaż w pakiecie 32s8p łatwym do przecięcia na 2x 16s8p. Ogniwa posiadają ślady po zgrzewach z jednej lub dwóch stron ogniwa.
Idealne napięcie do zastąpienia akumulatorów ołowiowych, 4S (4 ogniwa Szeregowo) to 12v, 8S to 24v itd.

Cena za sztukę: 9zł Należy doliczyć koszt wysyłki. Być może znalazłbym jeszcze do nich koszyki, proszę pytać.









 
 
slow 
kierownik


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 337
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Śro 19 Lip, 2023   

Możesz pokazać zdjęcia tego całego pakietu i podać wymiary bo szukam koncepcji na wymianę uszkodzonych modułów w małym samochodzie elektrycznym. i czy w mogle masz 3szt takich całych pakiety.

Mam te ogniwa jak na zdjęciu tylko pomarańczowe. Dał mi ktoś do testu. Niby bezcyklowe depakiety ale mają 13,3mOma. Ktoś mnie okłamał że bezcyklowe?
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Śro 19 Lip, 2023   

Nie miałem pomarańczowych, więc nie powiem, aczkolwiek tutaj rozrzut jest dośc mały w IR, a że częśc jest bez zgrzewów to można sprawdzić ile mają nowe. Pakietów troche mam jeszcze, 3 na luzie, tylko muszę wybrac takie żeby były akurat zgrzane :) Wymiary zdejmę i podam.
W środku tak to wygląda:
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

slow napisał/a:
Możesz pokazać zdjęcia tego całego pakietu i podać wymiary bo szukam koncepcji na wymianę uszkodzonych modułów w małym samochodzie elektrycznym. i czy w mogle masz 3szt takich całych pakiety.

Mam te ogniwa jak na zdjęciu tylko pomarańczowe. Dał mi ktoś do testu. Niby bezcyklowe depakiety ale mają 13,3mOma. Ktoś mnie okłamał że bezcyklowe?


Wymiary ok. 44*56.5*9cm:


 
 
elamigo 
początkujący


Wiek: 28
Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 8
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: Czw 27 Lip, 2023   

To z magazynów sonnen? :)
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Czw 27 Lip, 2023   

ano
 
 
elamigo 
początkujący


Wiek: 28
Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 8
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: Sob 29 Lip, 2023   

Panie, producent tych ogniw podaje ok. 2000 cykli do 80%. To stary model. Te 4000 cykli jest wyssane z palca za tego chinczyka :D
Obecne produkowane li-iony 2170 lub niektore 18650 mają lepszą żywotność :smile:
Cena za kWh wychodzi ponad 900zł.. nie ma to sensu do magazynow energii skoro można zbudować na pryzmatycznych nowych eve 320Ah kostkach do 450-500zl/kWh z realna żywotnością 6-8k cykli i mniej roboty ze zgrzaniem. To ogniwo mialo by sens <4zl/szt to takich zastosowań
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Nie 30 Lip, 2023   

Dawaj kwity ze zdjęciem ogniwa skoro tak twierdzisz (bo chinoli o tej samej nazwie jest mnóstwo), dane które ja mam podają 4000, sonnen na te magazyny daje 10 lat gwarancji ;) Ale pewnie nie wiedzą co robią ;)
A EVE, proszę cię, puchnące podróbki lifepo o zmienionej chemii, które puchną od patrzenia a życją krócej niż poduszki NCM. Kompresje sresje, rozładować nisko nie można, kupa nie ogniwa. Ale tanie i łatwe w montażu dla ludzików co nie znają ;) 8000 cykli ;) Pryz 60% DOD ;) To te zrobią 10000 przy takim używaniu ;)
 
 
elamigo 
początkujący


Wiek: 28
Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 8
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: Nie 30 Lip, 2023   

To podaj link do tych danych oficjalnych, bo jestem ciekaw oryginalnego datasheeta IFR26650PE.
To co wrzuciłeś to wygląda na fejk :lol: "4000cycles " doklejone w paincie. W oryginalnym daatsheecie nie było by raczej błędu bez spacji i to na środku rubryki :roll:
Producenci samochodow elektrycznych też dają 8-10lat gw na baterie pomimo, że są li-ion ;)

Mówie o oryginałach, a nie podróbkach. Oryginał EVE 280Ah ma w datasheeet oficjalnie 6k cykli. Jest to duzy gracz i bardziej wiarygodny niz no name :)
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Pon 31 Lip, 2023   

Ja dane mam oryginalne z czasu jak te ogniwa kupowałem, ty wysuwasz tezę i nie potrafisz jej obronić, bo żeś nie potrafił znaleźć ogniwa o identycznym symbolu i posiłkujesz się pierwszy durnym wynikiem podobnego ogniwa (ifr26650EC) z google, znajdź dane tego ogniwa i błyszcz a nie podsuwasz inne, bo kolor się zgadza. Teraz jeszcze ośmieszasz się hasłami z paintem. Z dorobkiem 0 postów na forum próbujesz zaistnieć, szkoda że w taki sposób.
Masz młody człowieku i popatrz jak cały świat w paint robi żywotność ;)
https://eu.nkon.nl/ifr26650pe-3400mah-9-6a-lifepo4-3-2v.html
https://www.real-cell.com/ifr26650pe3-4ah_p12.html
 
 
elamigo 
początkujący


Wiek: 28
Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 8
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: Wto 01 Sie, 2023   

Kajman napisał/a:
Ja dane mam oryginalne z czasu jak te ogniwa kupowałem, ty wysuwasz tezę i nie potrafisz jej obronić, bo żeś nie potrafił znaleźć ogniwa o identycznym symbolu i posiłkujesz się pierwszy durnym wynikiem podobnego ogniwa (ifr26650EC) z google, znajdź dane tego ogniwa i błyszcz a nie podsuwasz inne, bo kolor się zgadza. Teraz jeszcze ośmieszasz się hasłami z paintem. Z dorobkiem 0 postów na forum próbujesz zaistnieć, szkoda że w taki sposób.
Masz młody człowieku i popatrz jak cały świat w paint robi żywotność ;)
https://eu.nkon.nl/ifr26650pe-3400mah-9-6a-lifepo4-3-2v.html
https://www.real-cell.com/ifr26650pe3-4ah_p12.html


Sam siebie zaorałeś młodzieńcze. No właśnie widać, dobrze znany nkon.nl nie napisał ile ma cykli żywotności przy tym chinolu 26650, to o czymś świadczy, bo zdaje sobie z tego sprawe. Przy eve napisał 6k :lol: Ciemnoty proszę tu nie wpierać, nie z nami te numeru Bruner! :lol:
 
 
zeeltom 
prezes
zeeltom



Pomógł: 12 razy
Wiek: 66
Dołączył: 13 Gru 2021
Posty: 803
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Wto 01 Sie, 2023   

Kiedy oni zdążyli przetestować ogniwo 6k razy?
_________________
http://zeeltom.mojeforum.net
https://zeeltom.vxm.pl
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Wto 01 Sie, 2023   

Zeeltom na etapie prototypów włączasz maszyny i lecą z koksem, około 2500-2900 cykli na rok zejdzie.

Młody, przestań kombinować, za cienki jesteś, dane tych ogniw są powszechnie dostępne, a ty po prostu nie mogłeś znaleźć tych właściwych i w typowy sposób złapałeś pierwszą lepszą stronę z google i ją bezmyślnie wkleiłeś obwieszczając jaki jesteś zajebisty. Pomijam fakt że w ogóle nie w temacie wątku, bo nie jesteś zainteresowany zakupem tylko chciałeś sobie popierdolić. Najpierw fantazje z paintem, jak ci dane pokazałem to teraz że nkon nie pisze. Gdybyś nie był takim leniwym amatorem to byś też wiedział, że Nkon nigdy nie umieszcza takich danych, przy żadnych ogniwach cylindrycznych. Wystarczy tam kupować, w twoim wypadku byłeś ponownie zbyt leniwy żeby w ogóle nawet choćby tylko spojrzeć jakie dane podają (a właściwie których nie podają) w swoich ofertach dla ogniw cylindrycznych ;) Więc już skończ nabijać sobie posty ;) Aczkolwiek mój wątek podbijasz ;)
 
 
elamigo 
początkujący


Wiek: 28
Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 8
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: Wto 01 Sie, 2023   

Jestem za cienki, ale to nie mnie zbanowali na grupie fb za język nienawiści :lol:
Teraz zauważyłem, ze wrzuciłeś drugi link z datasheet. Tam pod wyzsza temp juz 2k cykli zamiast 4k, ale niech bedzie zaliczam.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Wto 01 Sie, 2023   

Dorośli nie mówią "zaliczam", tylko "przepraszam nie miałem racji" ;) 2k cykli w temperaturze 50*, generalnie temperatura, w której każde ogniwo używane traci mniej więcej tyle samo ze swojego życia albo i więcej.
A to że mi tam zbanowali jedno z kont, życie, mam tak że jak widzę idiotę, to mówię mu jak z nim jest, nie mam z tym problemu ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group