ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Akumulaty bidon 48V 24,5Ah smart, BT, ONOFF/ Android Samsung
Autor Wiadomość
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
  Wysłany: Czw 01 Lut, 2024   Akumulaty bidon 48V 24,5Ah smart, BT, ONOFF/ Android Samsung

Na sprzedaż nowa wersja budonów z najnowszym na rynku Smart Bmsem. BMS posiada 2 piętrową elektronikę, natomiast zastosowaliśmy w nim płaskie, wielonóżkowe mosfety (dobrze znane ze zgrzewarek KWELD). Akumulatory niezmiennie zgrzewane na najlepszych ogniwach Samsung 35E. Posiadają również obsługę wyłącznika ON/OFF.

Atuty naszych akumulatorów nad konkurencją:

• Parametry: 48V 24,5Ah 13S7P Energia zmierzona 1142Wh w jednym z testów
• Dwa lata gwarancji
• Wzmocnione gniazdo ładowania Shark mini XLR do 5A (zamiast DC 5.5x2.1)
• Podwójne piny prądowe od strony akumulatora i podstawy zapewniają przepływ prądu na poziomie 40A
• Markowe ogniwa Samsung 35E,
• Produkcja akumulatorów w Polsce gwarantuje wyższą jakość wykonania niż konkurencja, która importuje akumulatory z chin
• Zgrzewanie na robotach CNC 6 punktowo lub ręcznie z zastosowaniem profesjonalnej zgrzewarki własnej konstrukcji o prądzie 5000A i czasie zgrzewu 3-4mS
• Akumulatory zgrzewane na formatkach ciętych laserowo CNC
• Smart Bluetooth z komunikacją UART / BLUETOOTH z aplikacją na androida
• Dodatkowe izolatory na plusach zwiększające bezpieczeństwo eksploatacji
• Pojemność każdego bidonu jest testowana przed wysyłką

Dodatkowe funkcję dzięki BMSowi smart
• Obsługa wyłącznika ON/OFF na obudowie akumulatora
• Obsługa wyłącznika w aplikacji - możliwość wyłączenia zasilania przez BlueTooth
• Możliwość ograniczenia końcowego napięcia ładowania do 4.1V przedłużając żywotność ogniw
• Podgląd poboru energii w czasie rzeczywistym
• Podgląd energii ładowania
• Podgląd napięcia zbiorczego oraz poszczególnych celi w aplikacji BT

Zalecana ładowarka:
• 3A - wersja wolniejsza
• 5A - wersja szybsza, która nie wpływa w żaden sposób na szybsze złużycie ogniw!

Cena Akumulatora: 2590zł
Cena ładowarki 3A: 249zł
Cena ładowarki 5A: 295zł

Zestaw zawiera:
• Akumulator
• Podstawę z przewodem zakońcozną złączem XT60 żeńskim
• Adapter pasujący do wzmocnionego gniazda mini -> XLR
• Nitonakrętki
• Gumki stabilizujące bidon
• Złącze XT60 męskie do przylutowania w twojej instalacji
• Śruby montażowe m5x20
• Parę kluczyków
• Instrukcję obsługi

Tel do nas: +48 690012420
Email: zakupy.mgvolt@gmail.com
Strona internetowa: https://mgvolt.pl

_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
zeeltom 
prezes
zeeltom



Pomógł: 12 razy
Wiek: 66
Dołączył: 13 Gru 2021
Posty: 803
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Pią 02 Lut, 2024   

Ładowarka 3A za 119 ZŁ:

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-54-6v-48v-3a-13s-ladowarka-li-ion-roweru-12356748659

Ładowarka 5A za 159 zł:

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-54-6v-48v-5a-13s-ladowarka-li-ion-roweru-12355750959

Kolego, coś drogie te twoje ładowarki. Nie przesadzaj z cenami. W Nexunie masz taką samą baterię z ładowarką, co prawda BMS bez BT, za 2056 zł. U ciebie podobna za 2839 zł. Warto przepłacać 800 zł za BT w BMS?

https://nexun.pl/pl/products/bateria-do-samodzielnego-montazu-bidon-48v-24-5ah-1176wh-v4-e-115km-1101.html

Dodam, że w sieci są podobne zestawy w niższych cenach.
Ja, do kontroli baterii, używam złącza serwisowego z gniazda SCART (które to złącze opisywałem w innym temacie) za kilka złotych, każdy z nas ma woltomierz i to wystarczy do diagnozy pakietu.
_________________
http://zeeltom.mojeforum.net
https://zeeltom.vxm.pl
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Lut, 2024   

Tomku po pierwsze to ładowarki marki waouks nie porównuj z ładowarką w plastikowej obudowie. W tych plastikach masz w ogóle kalibrację napięcia, jakieś potencjometry? Ja akurat ich nie znam, ale % zwotu ładowarek waouks nie przekracza 1-2%, gdy np produkty YZpower w plastikowych obudowach wracają w ilościach 20-30% więc szkoda psuć sobie opinii na którą pracuję od 2012 roku będąc na forach.

Po drugie w nexunie akumulator na nowych ogniwach eve do samodzielnego montażu kosztuje ~ 2200zł u mnie dopłącając 399złmasz po pierwsze zmontowaną, na BMSie smart i na ogniwach Samsunga. Po drugie masz gwarancję na cały akumulator i ryzyko na nieprawidłowy montaż baterii i cały produkt jest po mojej stronie, nie klienta. Akurat ogniwa EVE są jakościowo dość zbliżone, więc uważam, że uwzględniając dokument zakupu paragon / fakturę od którego odprowadzam blisko 40% podatku cena jest jak najbardziej uczciwa.

Po trzecie baterie które składam na topowych samsungach 35E są u konkurencji niedostępne. nie będę porównywał baterii o innych parametrach na samsungach 29E, bo ceny tych ogniw są zupełnie inne. Mam swoje sprawdzone modele i ich używam, a 99% klientów jest bardzo zadowolna. Niektórzy klienci jeżdżą także na glovo robiąc naprawdę pokaźne przebiegi i baterie się spisują więc cenię swoją jakość i robię na samsungach. Jeżeli kogoś nie stać wybierze tańszy akumulator u konkurencji lub ściągnie z aliexpress. Utrzymanie firmy, 5 pracowników i lokalu nie jest za darmo i trzeba na to zarobić, więc ustalam takie ceny, które pozwolą mi się rozwijać i również zadowolić klientów. Niektórzy lubią kupować 2 razy i wbrew pozorą sporo klientów skarży się na akumulatory czy to z PSWPOWER czy na konkurencyjne sklepy.
Ceny akumulatorów za 2590zł brutto nie są wygórowane i nie są podnoszone od 2 lat. Uważam, że są atrakcyjne. Zaopatruje nie tylko branżę rowerową i jeżeli ktoś docenia moją jakość zapraszam do zakupu. Taniej mi się nie opłaca produktować akumulatorów i wolę skupić się na dostarczaniu zasilania do innych urządzeń, gdzie jakość jest doceniona.

Ponadto nie uważam, że dyskusja w dziale handel o cenach jest przedmiotowa, każdy powinien wycenić swój produkt wedle uznania, a czy się sprzeda, czy nie to już rynek zweryfikuje.

Cytat:
Dodam, że w sieci są podobne zestawy w niższych cenach.

Na geekbaying są całe rowery z baterią i zestawem napędowym za 2600zł więc można by stwierdzić, że konwersja i zakup zestawu i baterii osobno jest nieopłacalna...
A jakoś dziwnym trafem konwersja wychodzi 5-5,5 tysiąca i sporo osób się na nią decyduje. Może dlatego, że jakość tanich wynalazków z chin pozostawia dużo do życzenia a obsługa gwarancyjna jest zerowa, jakość niemarkowych ogniw działą 3 miesiące? Z drugiej strony rowery fabryczne markowe za 15-20 tysięcy są tworzone nadal na chińskich celach nie oferują lepszej jakości niż zestaw do konwersji z baterią za piątkę od forumowicza... Jedynie lepiej wyglądają. Więc cóż każdy robi jak uważa.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
zeeltom 
prezes
zeeltom



Pomógł: 12 razy
Wiek: 66
Dołączył: 13 Gru 2021
Posty: 803
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Czw 08 Lut, 2024   

To forum nieco zamiera, więc pogadać sobie nawet w dziale sprzedaży nie uważam za wielki grzech ;)
Nie neguję twoich cen, tylko stwierdzam, że są tańsze oferty o podobnych parametrach. Droższy towar niekoniecznie oznacza, że jest lepszy od tańszego. Na przykładzie zwykłych wiertarek kupionych na bazarze za 30 zł, które pracowały prawie 10 lat bezawaryjnie, nieraz dym z nich leciał, aż w końcu poleciały tryby. Są wiertarki o takich samych gabarytach i parametrach za 300 czy 600 zł, ale czy warto aż tyle przepłacać?
Co do ładowarek, to zawsze sprawdzam napięcie wyjściowe ładowarki. Jeśli jest w okolicach 42 (dla 10S), to pasuje. Przeszło przez moje łapska dziesiątki takich plastikowych ładowarek i zero reklamacji. Jeszcze żadna nie wróciła do mnie, że się popsuła. Nie wszystkie rozbierałem, bo trzeba było wymienić przewód na inny, ale w niektórych są potencjometry do regulacji.
I tu znów wracamy do kwestii ceny: czy trzeba i warto przepłacać?
Sam nieraz muszę zrobić pakiet podobny do twojego. U mnie kosztuje w granicach 900 zł, sam pakiet bez obudowy, ale ze zwykłym BMS z balansem. Używam ogniw z depakietów od sprawdzonego dostawcy i nigdy się nie zawiodłem na tych ogniwach. Mają, co prawda ślady po blaszkach, ale elektrycznie są jak nówki. Koszt materiałów dla takiego akumulatora wychodzi mi około 500 zł z BMS i ogniwami, reszta ceny, to robocizna, miedź, cyna, prąd itp. I znowu: po co przepłacać?
Do moich pojazdów sam buduję potrzebne pakiety i jeżdżę na nich od lat. Wszystkie (poza jednym, gdzie padła jedna sekcja) są sprawne i trzymają parametry, choć są robione na ogniwach nie nowych fabrycznie, a właśnie z depakietów.
I jeszcze dopowiem, że ogniwa, które kupuję po bardzo dobrych cenach, przyjeżdżają już wyrównane, podszlifowane i z podkładkami izolacyjnymi. Na ponad 2000 sztuk, które kupiłem, trafiły się 3 ogniwa o zbyt niskim napięciu. Warto przepłacać za nówki bez śladów zgrzewania?
Co do BMS. Wychodzę z założenia, że im więcej elektroniki w urządzeniu, tym większa szansa na awarię. Porównując cenę smart BMS i cenę zwykłego BMS, gdzie nie mam podglądu ogniw, wychodzi mi, że smart nie ma sensu. W końcu nie sprawdza się codziennie stanu pakietu, tylko w momencie gdy ładowanie jest nie tak, zmniejsza się zasięg, albo inne problemy. Wtedy się mierzy cele. Codzienny pomiar jest niepotrzebny, więc po co przepłacać? Fakt, że jest to wygodne, ale złącze pomiarowe za 10 zł zastępuje urządzenie za kilkaset złotych.
OK, spoko, już ci nie przynudzam ;) Jak pisałem w innym temacie (blaszek do bidonów), każdy orze, jak może ;) Jak kogoś stać na rower za 5 koła, to sobie kupi. U mnie większość klientów, to emeryci, osoby starsze, mające problem z poruszaniem się i szukają czegoś tańszego, ze względu na "potężną" emeryturę, a na sprawny i dobry rower za 1500 zł, patrzą jak na Ferrari. Bo to panie drogo.
_________________
http://zeeltom.mojeforum.net
https://zeeltom.vxm.pl
 
 
fineasz 
stażysta


Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 129
Skąd: Waw
Wysłany: Pią 09 Lut, 2024   

Ładowarki YZ mają potencjometr. W mojej ocenie są bezawaryjne, chyba, że mowa o starej konstrukcji 4A gdzie często chinczyk nie przyklejał czasami jednego modułu i siłą rzeczy nożka się urywała w transporcie od wibracji :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group